yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościCeny pomidorów i ogórków na rynku hurtowym. Na ile może liczyć producent?...

Ceny pomidorów i ogórków na rynku hurtowym. Na ile może liczyć producent? [1.06.2022]

Na rynkach hurtowych wszystko zależy od wielu czynników, a podaż jest jednym z nich. Wraz z upływem sezonu, gdy produktów zaczyna pojawiać się więcej, ich cena gwałtownie zaczyna spadać. Mogłoby się wydawać, że stawki w tym przypadku były na stabilnym poziomie, niemniej, ostatnie dni przyniosły spadki. Całe szczęście, ceny powróciły do nieco wyższego poziomu. Ile wynoszą aktualnie?

Zacznijmy od polskich ogórków. Kilka dni temu sytuacja dla polskich producentów stała się wyjątkowo niekorzystna. Ceny na rynku hurtowym w Broniszach spadły do poziomu 2,5-3 zł za kilogram. Aktualnie sytuacja ustabilizowała się i wygląda nieco lepiej. Rolnicy mogą oczekiwać cen na poziomie 4,5-5,5 zł za kilogram warzywa.

Mówiąc z kolei o pomidorach możemy stwierdzić, że cena oscyluje na bardzo zbliżonym poziomie co poprzednio. Stawki, które producenci otrzymają w zamian za 6 kilogramowy karton wysokiej jakości warzywa to przeważnie 40 zł. W przeliczeniu na kilogram daje nam to cenę 6,66 zł. Zdarzają się przypadki, w których uda się osiągnąć ciut lepsze ceny, jednak dotyczy to sprzedaży detalicznej.

Niestety, pomijając fakt, że ceny podniosły się po spadku mającym miejsce kilka dni temu, wciąż pozostają na dość niskim poziomie. Koszty produkcji, które ponoszą producenci są bardzo wysokie. Wraz z nimi powinny iść w parze ceny, które stanowią wynagrodzenie za naszą ciężką pracę, jednak tak się nie dzieje. Wysokiej jakości pomidory i ogórki oferowane przez krajowych rolników zasługują na o wiele więcej niż to, co widzimy aktualnie… Prawda?

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl