Ceny pomidorów i ogórków na rynku hurtowym. Na ile może liczyć producent? [1.06.2022]

Na rynkach hurtowych wszystko zależy od wielu czynników, a podaż jest jednym z nich. Wraz z upływem sezonu, gdy produktów zaczyna pojawiać się więcej, ich cena gwałtownie zaczyna spadać. Mogłoby się wydawać, że stawki w tym przypadku były na stabilnym poziomie, niemniej, ostatnie dni przyniosły spadki. Całe szczęście, ceny powróciły do nieco wyższego poziomu. Ile wynoszą aktualnie?

Zacznijmy od polskich ogórków. Kilka dni temu sytuacja dla polskich producentów stała się wyjątkowo niekorzystna. Ceny na rynku hurtowym w Broniszach spadły do poziomu 2,5-3 zł za kilogram. Aktualnie sytuacja ustabilizowała się i wygląda nieco lepiej. Rolnicy mogą oczekiwać cen na poziomie 4,5-5,5 zł za kilogram warzywa.

Mówiąc z kolei o pomidorach możemy stwierdzić, że cena oscyluje na bardzo zbliżonym poziomie co poprzednio. Stawki, które producenci otrzymają w zamian za 6 kilogramowy karton wysokiej jakości warzywa to przeważnie 40 zł. W przeliczeniu na kilogram daje nam to cenę 6,66 zł. Zdarzają się przypadki, w których uda się osiągnąć ciut lepsze ceny, jednak dotyczy to sprzedaży detalicznej.

Niestety, pomijając fakt, że ceny podniosły się po spadku mającym miejsce kilka dni temu, wciąż pozostają na dość niskim poziomie. Koszty produkcji, które ponoszą producenci są bardzo wysokie. Wraz z nimi powinny iść w parze ceny, które stanowią wynagrodzenie za naszą ciężką pracę, jednak tak się nie dzieje. Wysokiej jakości pomidory i ogórki oferowane przez krajowych rolników zasługują na o wiele więcej niż to, co widzimy aktualnie… Prawda?

Related Posts

  1. Młode ziemniaki

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności