Firma Maga Foods wykreślona z listy sankcyjnej

Fot. Pixabay

Firma Maga Foods, czyli polski producent produktów wytwarzanych z lokalnych warzyw i owoców. Dotychczas pozostawała na liście sankcyjnej, co zdaniem wielu było zwyczajnym błędem ze strony rządu. Ministerstwo po ponad 3 miesiącach oczekiwania wykreśliło firmę z listy, jednak o przyznaniu się do błędu nie ma nawet wzmianki. Co zdaniem urzędu było powodem zaistniałej sytuacji?

26 kwietnia firma Maga Foods trafiła na listę sankcyjną, która ma przeciwdziałać wspieraniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Wydarzenie było równoznaczne z zablokowaniem wszelkich środków firmy, przez co zarówno właściciele, pracownicy jak i producenci dostarczający tam swoje produkty byli narażeni na straty. Mowa tutaj aż o 200 pracownikach i ponad 100 dostawcach warzyw. Nikt nie otrzymał należnego mu wynagrodzenia przez okres ponad 3 miesięcy… Właściciele firmy bezzwłocznie dostarczyli wszelkie dokumenty, które świadczyły o braku powiązań z Rosją, niemniej, nie przyniosło to żadnych efektów. W stolicy odbyły się również protesty, jednak i tym razem spotkały się one z brakiem reakcji ze strony rządu.

Ponad 3 miesiące później, 10 sierpnia 2022 r., minister spraw wewnętrznych i administracji wydał decyzję o wykreśleniu spółki MAGA FOODS z krajowej listy sankcyjnej.

Istotne zmiany struktury właścicielskiej oraz organizacyjnej spółki, które nastąpiły w ostatnim czasie, już po wcześniej wydanych decyzjach względem MAGA FOODS, usunęły jej dotychczasowe powiązania z kapitałem rosyjskim. Nowym i jedynym wspólnikiem MAGA FOODS stała się spółka pracownicza BRANDEZ, w odniesieniu do której nie występują okoliczności wskazujące na utrzymywanie relacji z podmiotami rosyjskimi lub białoruskimi lub z przedsiębiorcami powiązanymi z dotychczasowym właścicielem spółki – czytamy w komunikacie MSWiA.

Tym samym MSWiA uznało za zasadne uwzględnić złożony w tej sprawie wniosek spółki o wykreślenie jej z listy sankcyjnej i wycofać nałożone na nią sankcje krajowe. Decyzja ma charakter natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że obowiązuje od dnia następującego po jej ogłoszeniu i udostępnieniu w Biuletynie Informacji Publicznej.

Co o tym sądzicie?

Źródło: MSWiA

Related Posts

  1. Przyczepa z węglem
  2. Nawożenie
  3. Pracownik sezonowy. Praca przy zbiorze brokułu

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności