yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGigantyczna cukinia osiągnęła 120 centymetrów i wciąż rośnie

Gigantyczna cukinia osiągnęła 120 centymetrów i wciąż rośnie

Cukinia mierząca 120 centymetrów to niezbyt częste zjawisko. Warzywo osiągnęło takowy rozmiar w jednym z hiszpańskich gospodarstw. Jak twierdzą producenci, niecodzienny widok jest po części zasługą niezwykle żyznej gleby.

Wymagania konsumentów zmieniają się na przestrzeni czasu w dość dużym stopniu. Markety, pozostające jednym z głównych rynków zbytu rolników, podążają za trendami i dość często stawiają producentom nowe wytyczne. W przypadku cukinii wymagania te tyczą się rozmiaru. Nieco przerośnięte sztuki nie są pożądane. Im mniejsze tym lepsze.

Oczywiście w wielu przypadkach wiążę się to z utrudnieniami dla producentów. Zarazem, ciężko określić moment, w którym warzywo jest odpowiedniego kalibru. Nie tyczy się to jednak cukinii, którą udało się wyprodukować w jednym z gospodarstw w Hiszpanii. Rośnie około 4 centymetry tygodniowo. Obecnie jej rozmiar oscyluje na pułapie 120 centymetrów.

Warto przy tym zaznaczyć, że omawiane warzywo wciąż rośnie i nie możemy określić ostatecznego rozmiaru. Co więcej, nie jest to pojedynczy przypadek, gdyż kolejna z cukinii osiągnęła już 80 centymetrów. Gospodarze częściowo uzasadniają to żyzną glebą, na której z powodzeniem produkują wiele gatunków warzyw, niemniej… To wciąż niemały fenomen.

Źródło: adiantegalicia.es

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl