yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościGwałtowne gradobicie i opad deszczu. Uprawy warzyw doszczętnie zniszczone

Gwałtowne gradobicie i opad deszczu. Uprawy warzyw doszczętnie zniszczone

Środowe popołudnie okazało się niezwykle przykre dla mieszkańców wsi Łosieniec, gdzie uderzyła gwałtowna nawałnica, która przyniosła intensywne opady deszczu i gradu. Zniszczenia są ogromne… 

Niszczycielska siła natury niestety ponownie dała o sobie znać. W minioną środę w wieś Łosieniec, położoną w województwie łódzkim (gmina Sieradz, powiat sieradzki), uderzyła bowiem gwałtowna nawałnica. Wystarczyło zaledwie kilkanaście minut, aby całe ulice, podwórka i pola uprawne zmieniły się nie do poznania.

Jak relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu dla portalu Sieradz Nasze Miasto, opady były tak duże, że studzienki kanalizacyjne nie nadążyły zbierać spływającej wody i ta zaczęła wdzierać się na posesje, zalewając niektóre. Sytuację udało się opanować, jednak zniszczenia są ogromne.

Tyczą się one przede wszystkim pól uprawnych. Oprócz zbóż i kukurydzy, zniszczone są również ziemniaki, kapusta czy chociażby buraki. Wszystko zostało zrównane z ziemią w zaledwie kilkanaście minut. Kataklizm pogodowy okazał się dla tamtejszych mieszkańców, w tym także producentów, prawdziwą tragedią.

Źródło: sieradz.naszemiasto.pl

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl