yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCoraz niższe ceny zielonej papryki. Ile uzyskają krajowi producenci?

Coraz niższe ceny zielonej papryki. Ile uzyskają krajowi producenci? [21.06.2022]

Krajowa, zielona papryka niestety nie cieszy się wysokim poziomem cen. Obecność importowanego warzywa z Holandii w stosunkowo niskich cenach, wywiera presję na polskiej papryce, przez co stawki idą w dół w zatrważającym tempie. Jak kształtuje się aktualna sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach?

Około tygodnia temu na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach pojawiły się pierwsze partie zielonej, krajowej papryki. Początki handlu niestety nie były najlepsze, a co gorsza, sytuacja nie kieruje się ku poprawie. Początkowo producenci mogli oczekiwać stawek na poziomie 7,00-9,00 zł za kilogram. Obecnie ceny spadły niemal o połowę i kształtują się na poziomie 4,00-5,00 zł za kilogram.

Jak wyglądało to w roku ubiegłym? W 2021 roku zielona papryka pojawiła się na rynku w okresie 17/18 czerwca. Handel na tamten moment również rozpoczął się od stawek rzędu 7,00-9,00 zł za kilogram. Niemniej, dość rażącym, porównując do aktualnej sytuacji, wydaje się fakt, iż dopiero 1 lipca cena spadła do 6,50 zł za kilogram. Gdzie można dopatrywać się przyczyn takiego stanu rzeczy?

Stawki, które uzyskują krajowi producenci w dużej mierze uzależnione są od tego, ile aktualnie kosztuje produkt importowany z zagranicy, w tym przypadku zielona papryka z Holandii. W roku bieżącym ceny konkurenta są stosunkowo dość niskie, przez co polscy rolnicy nie mogą zażądać wyższych cen, gdyż nie znajdą odbiorców. Sytuacje pogarsza także dość wysoka podaż towaru z zagranicy…

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl