yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościKampania pomidorowa - podsumowanie

Kampania pomidorowa – podsumowanie

W środę, 20 października, zakończyła się kampania pomidorowa w SGP Pudliszkach. Jakość surowca była zadowalająca, a średnia plonu wyższa od przeciętnej. To najlepszy rok w historii zakładu.

Jak informuje nas dr inż. Witold Szpurka, prezes Spółdzielczej Grupy Producentów Owoców i Warzyw dla Przetwórstwa w Pudliszkach kampania pomidorowa w tym zakładzie rozpoczęła się 10 sierpnia i trwała do 20 października. Z informacji jakie otrzymaliśmy, pomimo trudnych warunków pogodowych jakość i wielkość plonu była zadowalająca. 

SGP w Pudliszkach powstała w 2002 roku na bazie zrzeszenia producentów; współpracuje z firmą Heinz.

– W tym roku mieliśmy około 1000 hektarów pomidorów w naszej bazie surowcowej, które pomimo trudnych warunków pogodowych (zimna i mokra wiosna, nawalne opady deszczu w trakcie zbiorów, jesienne przymrozki w dniach 9-11 października) udało nam się zebrać w całości. Zakładany plan skupu został zrealizowaliśmy w 100,4 proc. Jakość pomidora była zadowalająca, średnia plonu wyższa od przeciętnej. Generalnie podsumowujemy ten rok jako jeden z lepszych w naszej historii – tak podsumowuje sezon 2021 pan Witold Szpulka.

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl