Niebezpieczne znalezisko na plantacji buraków. Jak rolnicy powinni postępować w takich sytuacjach?

Niebezpieczne znalezisko na plantacji buraków
Fot. KPP Świdnik

W Jadwisinie (gm.Piaski) rolnik podczas prac związanych z wykopywaniem buraków natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski. O znalezisku natychmiast powiadomił policję, która zabezpieczyła miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która zabrała niewybuch.

W ubiegły czwartek po godzinie 8 policja otrzymała zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku na polu w gminie Piaski. Jak ustalili policjanci rolnik, który wykonywał prace polowe zauważył, że na pryzmie wykopanych buraków znajduje się pocisk. Mężczyzna zachował się prawidłowo i o swoim odkryciu powiadomił służby. Okazało się, że niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej, mierzy 40 centymetrów długości i posiada kaliber 120 mm.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przybycia specjalnej jednostki, która zabrała pocisk w celu zneutralizowania go. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty.

– Znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – przypominają policjanci.

Źródło: KPP Świdnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności