yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościNiemcy złagodzą kontrole graniczne dla pracowników rolnych

Niemcy złagodzą kontrole graniczne dla pracowników rolnych

Niemcy pozwolą zagranicznym pracownikom wjechać do kraju, aby pomóc w zbieraniu owoców i warzyw łagodząc wcześniejsze ograniczenia podróży nałożone w celu zwalczania nowego koronawirusa.

Kraje w całej Unii Europejskiej, w tym Niemcy, wprowadziły kontrole graniczne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, ale z efektem ubocznym w postaci uniemożliwienia pracownikom przygranicznym podróżowania do pracy.

Niemieccy rolnicy i przetwórcy warzyw ostrzegali, że takie ograniczenia uniemożliwią tysiącom wschodnioeuropejskich pracowników sezonowych pomaganie przy zbiorach i podejmowanie sadzenia w gospodarstwach niemieckich, co doprowadzi do zmniejszenia areału upraw owoców i warzyw i wyższych cen. Większość robotników rolnych pochodzi z krajów na wschodzie Niemiec, w tym z Polski, Rumunii i Bułgarii.

W poniedziałek Komisja Unii Europejskiej wezwała również kraje UE, aby zezwoliły setkom tysięcy sezonowych pracowników rolnych przekraczanie granice pomimo krajowych środków mających na celu powstrzymanie koronawirusa.

Niemieckie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało 2 kwietnia, że osiągnęło porozumienie z niemieckim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, aby zezwolić na przyjęcie do kraju do 40 tys. sezonowych robotników rolnych w kwietniu i kolejne 40 tys w maju.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Ministerstwo rolnictwa mówi, że pracownicy powinni podróżować samolotem, a nie autobusem, aby chronić się przed  koronawirusem.

Obecnie pracowników sezonowych obejmuje szereg regulacji; poddawanie badaniom lekarskim i utrzymywanie odległość od siebie podczas pracy, podczas gdy ich zakwaterowanie powinno obejmować tylko połowę normalnej liczby osób.

Ponadto dwa ministerstwa zapowiedziały, że będą starały się przyciągnąć dodatkowe 10 000 osób w Niemczech do pracy w gospodarstwach, w tym bezrobotnych, studentów, osób ubiegających się o azyl i osób tymczasowo zwolnionych z innych miejsc pracy.

„Dziś znaleźliśmy pragmatyczne i zorientowane na cel rozwiązanie, które spełnia dwa uzasadnione wymagania”, powiedziała niemiecka minister rolnictwa Julia Kloeckner. „Ochrona przed infekcją z jednej strony i zabezpieczenie zbiorów z drugiej strony”.

 

Niemieccy rolnicy byli szczególnie zaniepokojeni brakiem pracowników do zbioru szparagów, który rozpocznie się w najbliższych tygodniach. 

Za Eurocativ

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl