Okradł seniorkę z warzyw. Jaka kara spotkała amatora cudzej własności?

Pietruszka pakowana w worki

Kradzież cudzej rzeczy stanowiącej nawet niewielką wartość jest karalna! Przekonał się o tym 38-latek, który ukradł worek z marchwią i pietruszką z posesji seniorki na terenie gminy Łaszczów.

W sobotę do Posterunku Policji w Łaszczowie zgłosiła się 87-letnia mieszkanka gminy. Kobieta poinformowała policjantów, że ktoś ukradł z jej posesji worek z zawartością marchwi i pietruszki. Wartość skradzionego mienia kobieta wyceniła na 100 zł.

Szybko wyszło na jaw, jak informuje KPP Tomaszów Lubelski, że amatorem cudzego mienia okazał się 38-letni mieszkaniec tej samej gminy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, a seniorka odzyskała skradzione mienie.

– Przypominamy, że kradzież cudzej rzeczy stanowiącej nawet niewielką wartość jest karalna. Za kradzież, której wartość nie przekracza 800 zł sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Powyżej tej wartości, sprawca odpowiada za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności – przekazują policjanci.

Źródło: KPP Tomaszów Lubelski (młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska)

Related Posts

  1. Susza pomidor
  2. Marchew na paletach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności