yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościOszuści nie próżnują. Kolejny rolnik został bez pieniędzy i bez ciągnika...

Oszuści nie próżnują. Kolejny rolnik został bez pieniędzy i bez ciągnika…

Ponad 11 tysięcy euro stracił mieszkaniec powiatu kolneńskiego, który postanowił kupić ciągnik rolniczy wystawiony do sprzedaży na jednym z portali społecznościowych. Mimo przelanych na zakup pieniędzy, pojazd do niego nie trafił. Policjanci apelują o ostrożność przy okazjach cenowych na produkty, których wartość znacząco odbiega od średniej wartości rynkowej!

Do kolneńskich policjantów zgłosił się 21-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu ciągnika rolniczego. Mężczyzna zainteresował się zamieszczonym na portalu społecznościowym ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika w atrakcyjnej cenie.

Pojazd miał zostać sprowadzony z Francji. Mężczyzna, po korespondencji prowadzonej ze sprzedającym, postanowił kupić ciągnik. Sprzedający, aby utwierdzić 21-latka w przekonaniu, że koresponduje z prawdziwą osobą, przesłał mu zdjęcie danych z paszportu.

Mieszkaniec powiatu kolneńskiego w korespondencji z członkiem swojej rodziny, który mieszka we Francji potwierdził też, że firma ta rzeczywiście istnieje. Na poczet transakcji, na podane przez sprzedającego konto 21-latek wpłacił zaliczkę w kwocie ponad 4 tysięcy euro.

Po tym otrzymał informację, że jeżeli nie wpłaci pozostałej sumy pieniędzy, traktor do niego nie trafi. Po kilku dniach mężczyzna przelał pozostałą sumę pieniędzy w kwocie blisko 7 tysięcy euro. Cztery dni później miał nastąpić transport ciągnika do Polski, jednak kontakt ze sprzedającym urwał się i do chwili obecnej 21-latek nie otrzymał pojazdu, ani też zwrotu pieniędzy.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: KPP Kolno

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl