yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościMniejsza podaż pora na rynku. Czy pozwoli to uzyskać lepsze ceny?

Mniejsza podaż pora na rynku. Czy pozwoli to uzyskać lepsze ceny?

Producenci pora niestety nie cieszą się wysokimi cenami za produkt. Co więcej, muszą zmagać się z zagraniczną konkurencją, która oferuje dość wysoką jakość pod wieloma względami. Czy można oczekiwać, że sytuacja na podwarszawskich Broniszach wkrótce się zmieni?

Obserwując ilość krajowego pora na rynku hurtowym w Broniszach, możemy zakładać, że cena wkrótce ulegnie zmianie. Podaż z dnia na dzień zdaje się zmniejszać. To z kolei spowoduje wzrost stawek, których polscy producenci będą mogli zażądać za produkt. A przynajmniej mamy taką nadzieję.

Jak przedstawiają się ceny? Stawki wciąż pozostają niskie. Polski por kosztuje aktualnie 2-2,5 zł za kilogram. Co więcej, polskie warzywo zmaga się z konkurencją z Belgii. Cena za zagraniczny produkt zamyka się w przedziale 2,50-2,70 za kilogram. Niemniej, zakładając powyższy scenariusz, w którym cena krajowego produktu wzrasta, importowane warzywo może wywołać niemałe zamieszanie.

Biorąc pod uwagę wysokie koszty produkcji, z którymi rolnicy walczą od długiego czasu, cena za krajowy produkt niestety nie jest w żadnym stopniu zadowalająca. Liczymy, że warzywo jeszcze dostanie swoje pięć minut, by choć odrobinę zrekompensować wkład producentów.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl