yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościFerie zimowe bolączką rolników. Czy i w tym roku sprzedaż warzyw spadnie?

Ferie zimowe bolączką rolników. Czy i w tym roku sprzedaż warzyw spadnie?

Początek 2024 roku nie będzie łatwy dla rolników. Zbliżają się ferie zimowe, a w prognozach słyszymy o drastycznym spadku temperatur. W praktyce sprzedaż warzyw, ale i innych produktów rolnych, może okazać się niższa. 

Ferie zimowe, a handel na rynkach hurtowych

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Nie do końca jest to jednak dobra wiadomość dla rolników, którzy sprzedają warzywa na rynkach hurtowych. Wielu młodych konsumentów wyjeżdża bowiem z dużych miast. Popyt w warzywniakach czy małych sklepikach spada, a to ich właściciele są dla producentów znaczącą grupą odbiorców. Tak jak w poprzednich latach, nadchodzące tygodnie nie będą najlepsze pod kątem handlu.

Zbliża się sroga zima

Ferie zimowe to nie jedyny powód, przez który handel może ulec pogorszeniu. Zbliża się bowiem znaczący spadek temperatur. Według wielu prognoz, zima powróci do Polski. W praktyce przełoży się to na mniejszy ruch na lokalnych targowiskach czy bazarach.

Markety, markety, markety…

We wszystkim nie możemy zapominać o rosnącej roli sieci handlowych. Konsumenci są tutaj kuszeni różnorakimi promocjami. Niekiedy owe promocje wcale nie są korzystne, ale nie wszyscy o tym wiedzą. Ponadto, markety wybudowano już nawet w małych wsiach czy miasteczkach. Niekiedy zdarza się, że na małej przestrzeni konkuruje ze sobą kilka dużych sieci handlowych. Zarazem znaczenie lokalnych targowisk kieruje się w dół.

Konsumenci często nie doszukują się innych możliwości i w wielu przypadkach zakupów dokonują właśnie w marketach. Szczególnie, gdy na zewnątrz panują zimowe warunki.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kiedy przypadają ferie zimowe w 2024 roku?

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia i zakończą 25 lutego. W okresie od 15 do 28 stycznia przerwa przypada w województwie dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim. Następnie, a konkretnie od 22 stycznia do 4 lutego, ferie będą miały miejsce w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Mieszkańcy województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego odpoczną w okresie 29 stycznia – 11 lutego. Termin ferii w pozostałych województwach (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie) to natomiast 12 lutego – 25 lutego.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl