yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościPlaga kradzieży warzyw. Złodziej nie mógł oprzeć się leżącej na polu marchwi

Plaga kradzieży warzyw. Złodziej nie mógł oprzeć się leżącej na polu marchwi

O tym, że przywłaszczenie cudzej rzeczy zawsze jest karalne, przekonał się w miniony poniedziałek 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego. Jadąc przez okoliczną miejscowość zatrzymał się przy polu gdzie leżała marchew. Nazbierał łącznie około 50 kilogramów. Został ukarany mandatem karnym oraz musiał oddać właścicielowi zbiorów równowartość skradzionego mienia.

W poniedziałek 29-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, jadąc przez jedną z miejscowości w pobliżu Hrubieszowa, zatrzymał się przy polu, na którym leżała marchew. Nazbierał w siatki łącznie około 50 kilogramów. Nie przypuszczał, że zostanie zauważony i że ktoś powiadomi o tym fakcie policję. 29-latek został ukarany przez funkcjonariuszy mandatem karnym. Musiał naprawić także wyrządzoną szkodę, zwracając właścicielowi płodów rolnych równowartość skradzionej marchwi.

Policjanci interweniują wielokrotnie w tego typu sprawach. Są to kradzieże artykułów w sklepach, a także kradzieże płodów rolnych z okolicznych pól i sadów.

Funkcjonariusze przypominają, że zabór cudzej rzeczy nawet niewielkiej wartości zawsze jest karalny. Oczywiście wartość kradzionego mienia decyduje o tym, czy mamy do czynienia z wykroczeniem czy też przestępstwem. Przepisy mówią wyraźnie, że kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 800 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W takiej sytuacji jest to wykroczenie. Jeśli mówimy o przestępstwie kradzieży mienia, kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Hrubieszów

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl