yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

 • pantoea agrosimex intermag
 • sketch agrosimex ochrona

 • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
 • prevAm Biocont reklama
AktualnościProjekt ZIEMNIAK POLSKI

Projekt ZIEMNIAK POLSKI

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje o tym na jakich zasadach działa projekt Ziemniak Polski, który powstał po to aby wspierać ok. 300 tys. gospodarstw, w których prowadzi się produkcję ziemniaków.

W ramach projektu współpracują ze sobą

 1. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Departament Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej, Departament Przetwórstwa i Rynków Rolnych, Departament Klimatu i Środowiska oraz Departament Strategii, Transferu Wiedzy i Innowacji.    
 2. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. (koordynator projektu).
 3. Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie – Oddział w Boninie.
 4. Hodowla Ziemniaka Zamarte – Grupa IHAR.
 5. Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu – Zakładu Monitorowania i Sygnalizacji Agrofagów.
 6. Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych.
 7. Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie.
 8. Polska Federacja Ziemniaka  – Partner społeczny projektu

Projekt dąży do integracji i współdziałania specjalistów zajmujących się ziemniakiem od etapu hodowli poprzez badania naukowe, wsparcie merytoryczne, regulacje prawne oraz funkcjonowanie rynków.

Strona ZIEMNIAK POLSKI Program dla ziemniaka http://programdlaziemniaka.pl/ , powstała w efekcie współpracy świata nauki i gospodarki. Założonym efektem prowadzonych działań  jest konsolidacja wielu środowisk mających znaczenie dla rozwoju branży ziemniaczanej w Polsce. Projekt wspierany jest przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizujące „Program dla Polskiego Ziemniaka”. Za koordynację współpracy, w tym prowadzenie strony WWW, odpowiada Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. z siedzibą w Strzekęcinie. Jest to spółka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o strategicznym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Strona ZIEMNIAK POLSKI Program dla ziemniaka podzielona jest na działy (menu). Za każdy z działów odpowiada koordynator, z którym można nawiązać bezpośredni kontakt za pośrednictwem strony http://programdlaziemniaka.pl/. W ramach aktualności poszczególnych działów możemy śledzić, to co dzieje się w danym obszarze. Zespół koordynatorów współpracuje ze sobą wykorzystując platformę do komunikacji online. Wspólnie określamy najważniejsze cele, zadania i ustalamy harmonogramy działań.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Za dział PROGRAM DLA POLSKIEGO ZIEMNIAKA odpowiada Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, za dział NAUKA – Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Radzikowie – Oddział w Boninie, HODOWLA – Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka, GOSPODARKA – jest to dział współtworzony we współpracy z Polską Federacją Ziemniaka, za dział O ZIEMNIAKACH – Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka we współpracy z Hodowlą Ziemniaka Zamarte, OCHRONA ZIEMNIAKA – Instytut Ochrony Roślin PIB w Poznaniu wraz Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Radzikowie – Oddziałem w Boninie , AGROCHEMIA – Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Warszawie.

W dziale WSPÓŁPRACA, koordynowanym przez Pomorsko Mazurską Hodowlę Ziemniaka, znajdują się informacje o szkoleniach oraz zaproszenia do współpracy adresowane do poszczególnych grup interesariuszy: środowiska akademickiego, organizacji branżowych, rolników, przedsiębiorców, pracowników administracji, w szczególności doradców rolniczych. W ramach tego działu będziemy publikowali informacje o podmiotach, które przystąpiły do projektu.

źródło MRiRW

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl