yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościProtestujący rolnicy potraktowani gazem pieprzowym. Skandal w Bydgoszczy

Protestujący rolnicy potraktowani gazem pieprzowym. Skandal w Bydgoszczy

Skandaliczne zachowanie wojewody kujawsko-pomorskiego nie pozostało niezauważone. Rolnicy domagają się usunięcia go ze stanowiska. Przypomnijmy, wojewoda nakazał policji, aby ta użyła gazu wobec protestujących rolników. 

– W związku ze skandalicznymi wydarzeniami przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy i użyciem wobec protestujących rolników gazu pieprzowego, NZZ RI „Solidarność” występuje z żądaniem natychmiastowej dymisji Pana Michała Sztybla ze stanowiska wojewody kujawsko-pomorskiego – napisał w piśmie Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”.

Od czego wszystko się zaczęło?

Przypomnijmy, że NSZZ RI „Solidarność” w całym kraju zorganizował w dniu 9 lutego 2024 strajk generalny rolników. W Bydgoszczy zgromadzeni rolnicy próbowali wejść do Urzędu Wojewódzkiego, aby spotkać się z wojewodą kujawsko-pomorskim Michałem Sztyblem i przekazać, przedstawić oraz omówić postulaty strajkowe. Niestety, wojewoda zamknął urząd, zlekceważył protestujących rolników i nie chciał przyjąć rolniczych postulatów kierowanych bezpośrednio do Donalda Tuska.

Rolników potraktowano gazem

– Pan Wojewoda Michał Sztybel doprowadził(..)do eskalacji sytuacji i do bardzo niebezpiecznych zdarzeń. To na jego polecenie zostały użyte siły policji, które używały w stosunku do protestujących rolników środków przymusu bezpośredniego z użyciem na protestujących rolników gazu pieprzowego włącznie, a które spowodowały m.in. obrażenia u jednej z osób. To były niewspółmierne środki do zaistniałej sytuacji i manifestacja siły i arogancji wobec legalnie protestującej grupie społecznej – podkreślił Tomasz Obszański.

– Z informacji NSZZ RI „Solidarność” wynika, że nigdzie w całym kraju nie do doszło do tak skandalicznych wydarzeń! Pan Michał Sztybel – wojewoda kujawsko-pomorski nie stanął na wysokości zadania i nie poradził sobie w sposób odpowiedzialny z sytuacją. Swoim postępowaniem Pan Wojewoda doprowadził do niebezpiecznych zdarzeń, bulwersujących znaczną część społeczeństwa. Dlatego też NSZZ RI „Solidarność” domaga się natychmiastowego odwołania Pana Michała Sztybla ze stanowiska wojewody kujawsko-pomorskiego. Jeżeli tak się nie stanie, dla rolników jasnym będzie, że działania Pana Wojewody, który przy użyciu urzędniczej prowokacji i zlekceważenia protestujących doprowadził do siłowej pacyfikacji manifestujących rolników, mają poparcie rządu Rzeczypospolitej Polskiej – napisał w piśmie do Donalda Tuska Tomasz Obszański.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: NSZZ RI Solidarność

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl