yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościUkraińscy rolnicy rozpoczęli trudny sezon – pracują w kamizelkach

Ukraińscy rolnicy rozpoczęli trudny sezon – pracują w kamizelkach

Niemal we wszystkich obwodach Ukrainy rolnicy ruszyli w pola. Wyjątek stanowi obwód ługański. Producenci otrzymali wsparcie ze strony państwa, a w poszczególnych przypadkach zostali poproszeni o zwiększenie produkcji warzyw. Niemniej, wciąż martwią się o swoje życie.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal, poinformował o tym, że pomimo wojny z Rosją, rolnicy z niemal wszystkich rejonów Ukrainy rozpoczęli sezon. Ze strony rządu otrzymali wsparcie rzędu 3,5 mld UAH, a co więcej, postanowiono maksymalnie uprościć rejestrację maszyn rolniczych.

Producenci z obwodu kirowohradzkiego poproszeni zostali o zwiększenie areału, na których będą uprawiane warzywa. Panująca wojna znacznie utrudnia dostawy żywności z innych regionów Ukrainy. Tak więc, wspomniana prośba, spowodowana jest chęcią zapewnienia lokalnym instytucjom socjalnym, szkołom, przedszkolom, a także szpitalom odpowiedniej ilości warzyw.

Niemniej, produkcja jakichkolwiek plonów jest obecnie bardzo utrudniona. Rolnicy z regionów, które są położone niedaleko działań wojennych, szczególnie to odczuwają. Twierdzą jednak, że mają obowiązek wobec państwa i ludności, nie mogą ich zawieść. Tuż po sprawdzeniu terenu przez saperów, wyjeżdżają na pola i rozpoczynają prace.

Niestety, muszą pracować pod ciągłą presją, gdyż Rosja prowadzi nieustanny ostrzał. Jednym z opisanych regionów jest obwód zaporoski, znajdujący się zaledwie 30 kilometrów od frontu. Tamtejsi rolnicy są zmuszeni pracować w kamizelkach kuloodpornych, a i tak nie daje im to poczucia bezpieczeństwa…

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: agroportal.ua

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl