Dopłaty dla producentów kalafiorów i brokułów. Ilu rolników ubiega się o wsparcie?

Plantacja kalafiora

Nabór skierowany do rolników, którym nie zapłacono za zakontraktowane kalafiory lub brokuły, dobiegł końca. Ilu producentów stara się o wsparcie? 

Ilu rolników ubiega się o wsparcie? O wsparcie dla uprawiających kalafiory lub brokuły, którym nie zapłacono za zakontraktowane warzywa, ubiega się około 300 rolników. Jest to wstępne podsumowanie, ponieważ nie wszystkie dokumenty złożone w terminie zostały już zarejestrowane. Pełne dane, jak wskazuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, będą znane w ciągu miesiąca od zakończenia przyjmowania wniosków.

Wnioski przyjmowały biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dokumenty można było dostarczyć bezpośrednio do placówek Agencji, wysłać drogą pocztową lub elektroniczną – za pośrednictwem platformy ePUAP lub usługi mObywatel. Do tej pory zarejestrowano około 300 wniosków.

O wsparcie mogli się ubiegać producenci rolni, którzy:

  • zawarli umowę na wyprodukowanie i dostarczenie w 2023 r. kalafiorów lub brokułów z podmiotem, który odmówił odbioru wszystkich zakontraktowanych warzyw i nie zapłacił za nie;
  • posiadają status mikro-, małego albo średniego przedsiębiorstwa;
  • mają nadany numer identyfikacyjny przez ARiMR.

Wysokość pomocy ustala się jako iloczyn stawki pomocy – 1250 zł – oraz powierzchni upraw kalafiorów lub brokułów, którą oblicza się dzieląc ilość nieodebranych warzyw przez ustalony przez GUS średni plon tych roślin z hektara w 2021 r. Pula środków przeznaczonych na to wsparcie wynosi 5 mln zł. Jeżeli zapotrzebowanie okaże się przekraczać budżet, zastosowany zostanie współczynnik korygujący.

Źródło: ARiMR

Related Posts

  1. Ciagnik-na-polu-orka
  2. Ptaki w uprawie warzyw
  3. Marihuana w beczkach na koncentrat pomidorowy

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności