yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościOpóźnienia w dopłatach to zaniedbania z przeszłości. Naprawa błędów potrwa miesiące

Opóźnienia w dopłatach to zaniedbania z przeszłości. Naprawa błędów potrwa miesiące

Opóźnienia w wypłatach dopłat to problem, którego nie da się rozwiązać z dnia na dzień. Wynikają z błędów i zaniedbań z przeszłości. Kiedy więc rolnicy mogą spodziewać się należnych im pieniędzy?

Z czego wynikają opóźnienia?

Minister Czesław Siekierski na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami organizacji rolniczych podkreślił, że opóźnienia w wypłatach dopłat bezpośrednich wynikają wprost z błędów i zaniedbań z przeszłości, a na ich naprawienie potrzeba miesięcy.

Głos zabrał również Leszek Szymański, zastępca prezesa ARiMR. Wyjaśnił, że sytuacja wynika z zaszłości, a konkretnie podjętych decyzji przy wypłacaniu zaliczek w ramach płatności bezpośrednich. W tym roku nie obejmowały one płatności z PROW oraz środków dla gospodarstw ekologicznych. Kwota zaliczek była także niższa, gdyż nie uwzględniała ekoschematów. Rolnicy otrzymali z tego powodu mniej środków względem poprzednich lat.

Jak dowiadujemy się z ust zastępcy prezesa ARiMR opóźnienia wynikają z konieczności dostosowania systemu informatycznego do wypłacenia środków. – Przyśpieszając pracę nad budową systemu informatycznego, wdrażając nowe komponenty, dopiero możemy wypłacać te środki dla rolników – poinformował Leszek Szymański.

Kiedy spodziewać się środków?

Leszek Szymański wskazał, że ARiMR aktualnie nadgania pracę. Podkreślił ponadto, że od marca rozpoczną się wypłaty dopłat dla 340 tysięcy rolników w ramach ekoschematów powierzchniowych. W połowie kwietnia ruszą z kolei płatności końcowe dla 94 tysięcy rolników w ramach ekoschematów dotyczących produkcji zwierzęcej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl