yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościRolnictwo 4.0 – kto pierwszy ten lepszy. Tylko jak być pierwszym?

Rolnictwo 4.0 – kto pierwszy ten lepszy. Tylko jak być pierwszym?

O kolejności przysługiwania wsparcia w zakresie rolnictwa 4.0 decyduje suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów premiujących.

Jakie są kryteria premiujące?

Realizacja przedsięwzięcia związana jest z wytworzeniem lub wprowadzeniem do obrotu żywności ekologicznej – przyznaje się 0 lub 5 punktów

Weryfikowane jest czy przedsięwzięcie dotyczy wytworzenia lub wprowadzenia do obrotu żywności ekologicznej. Kryterium weryfikowane na podstawie informacji zadeklarowanych we wniosku (EP), załączników do wniosku, danych Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (GIJHARS) i Agencji.

Wielkość gospodarstwa – przyznaje się 0 lub 2 punkty

W tym przypadku weryfikowane jest czy przedsięwzięcie realizowane jest w gospodarstwie o łącznej powierzchni gruntów rolnych równej co najmniej:

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
  • średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju – w przypadku, gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest równa lub wyższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
  • średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie w województwie – w przypadku, gdy gospodarstwo jest położone w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie jest niższa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju.

Średnią powierzchnię gruntów rolnych w gospodarstwie w poszczególnych województwach oraz średnią powierzchnię gruntów rolnych w gospodarstwie w kraju w danym roku przyjmuje się na podstawie informacji ogłaszanej przez Prezesa ARiMR zgodnie z przepisami  o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego – w 2022 r. oraz ustawą PS WPR – w 2023 r. i w kolejnych latach. Kryterium weryfikowane przez Agencję na podstawie wniosku, informacji Agencji oraz danych GUS.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez młodego rolnika – przyznaje się 0 lub 4 punkty

Weryfikowane jest czy przedsięwzięcie jest realizowane przez wnioskodawcę do 40 roku życia włącznie. Kryterium jest weryfikowane przez Agencję na podstawie informacji zawartych we wniosku.

A co, jeśli nie spełniamy kryteriów premiujących?

– Niespełnienie kryteriów premiujących nie powoduje wykluczenia przedsięwzięcia z dalszej oceny i tym samym nie skutkuje brakiem możliwości wsparcia – zaznacza ARiMR.

Źródło: ARiMR

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl