yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościNawadnianie kroplowe w ogórku - instalacja systemu krok po kroku. Łukasz Głuszcz,...

Nawadnianie kroplowe w ogórku – instalacja systemu krok po kroku. Łukasz Głuszcz, MILEX [VIDEO]

Aby zwiększyć potencjał uprawy ogórka polowego warto zainwestować w system nawadniający. Łukasz Głuszcz z firmy Milex informuje, jak powinna wyglądać instalacja kroplowa, na co zwrócić uwagę przy jej montażu. 

Najbardziej efektywnym system nawadniania jest nawadnianie kroplowe, które pozwala na uzupełnianie niedoborów wody precyzyjnymi dawkami, które równomiernie docierają do systemu korzeniowego roślin na całej powierzchni uprawy.

Polowa uprawa ogórka jest bardzo wymagająca: ze względu na wysokie wymagania cieplne, wodne i nawozowe roślin. Wysoka wydajność roślin jest możliwa przy zastosowaniu systemu fertygacji. W materiale wideo Łukasz Głuszcz zwraca uwagę na ważne aspekty przy zakładaniu instalacji kroplowej.

 

Zapraszamy na Dzień Ogórka Polowego w dniu 23 lipca (niedziela). Będziemy gościć w gospodarstwie Damiana Micyka w Szarkówce (32-250 Charsznica), który postawił na uprawę ogórka gruntowego na folii, z zastosowaniem fertygacji.

Tutaj znajdziesz zaproszenie na wydarzenie: https://www.warzywa.pl/projekt-ogorkowy/dzien-ogorka-polowego-zaproszenie-23-lipca-2023/ 

Prenumerata Warzywa 2024 - baner
Spotkanie ogórkowe, 23 lipca, ZAPROSZENIE

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl