yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościPo deszczowym poniedziałku i wtorku będzie ciepło i sucho - Warzywnicza prognoza...

Po deszczowym poniedziałku i wtorku będzie ciepło i sucho – Warzywnicza prognoza pogody 03.08.2020

W nocy z poniedziałku na wtorek front z opadami deszczu i burzami rozciągać się będzie od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, wschodnią Wielkopolskę i Dolny Śląsk – tutaj wystąpią silne opady deszczu do nawet 15 mm w ciągu jednej godziny. Noc ciepła – na poziomie 14/17 stopni.


Od samego rana nad Dolny Śląsk, Opolszczyznę, zachód woj. Łódzkiego i wschodnią oraz południową Wielkopolskę wkroczy strefa intensywnych opadów deszczu. Padać ma całe przedpołudnie- suma opadów lokalnie w okolicy Kalisza, Kępna oraz miejscowości podgórskich osiągnie 50 mm. Około południa rozpada się na dobre również na Kujawach, Warmii, zachodzie Mazur, zachodzie Mazowsza, północy Ziemi Łódzkiej- padać ma do nawet 4-7 godz. w formie opadu ciągłego. Wieczorem padać ma jeszcze od Suwalszczyzny po Wysoczyznę Elbląską.
Przelotne i niezbyt silne opady lokalnie wystąpią od wschodniego Mazowsza po wschód Łódzkiego i wschód Małopolski. Suchy wtorek czeka mieszkańców wschodniego Podkarpacia i Roztocza- tutaj bez opadów od rana do wieczora. Sucho ze sporą ilością chmur na Kaszubach, Pomorzu Gdańskim i Ziemi Lubuskiej- dopiero po południu pojawi się tutaj słońce.
Temperatura w południe wyniesie około 17 stopni od Suwałk po Olsztyn. W wąskim pasie od Giżycka po Rypin, Mławę, Koło, Kalisz tylko 16 stopni- tutaj spadnie najwięcej deszczu. Na zachodzie i północy około 20/22 stopni. Na wschodzie jeszcze gorąco- Zamość, Lublin, Włodawa nawet 26/28 stopni.
W środę front odsunie się za naszą wschodnią granicę. Opady zanikną w całym kraju na dobre kilka dni. Zacznie się robić również coraz cieplej. O ile w środę na termometrach jeszcze około 20/22 stopni na północy, 23/25 stopni na zachodzie i w centrum do 24/27 stopni na południu i południowym wschodzie.
W czwartek i piątek na wybrzeżu ok. 23/25 stopni. Na pozostałym obszarze około 26/30 stopni. Najwyższe temperatury pojawią się od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Opolszczyznę Łódzkie, Mazowsze, Lubelszczyznę i Małopolskę.
Najprawdopodobniej wkraczamy w kolejną suszę rolniczą. Na zachodzie i północy kraju już dziś wody brakuje na każdym poziomie glebowym. Wiele drzew z płytkim systemem korzeniowym zrzuca liście niczym w środku jesieni. Sytuacja będzie się tylko pogarszać.

Łukasz Sieligowski

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl