yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny brokułów. Co wpływa na wysokość stawek?

Aktualne ceny brokułów. Co wpływa na wysokość stawek? [17.08.2023]

Wśród ofert na rynku w Broniszach możemy wyróżnić dwa typy brokułów, a właściwie dwa typy sprzedawców warzywa. Oczywiście mówimy o rolnikach sprzedających na placu, ale także nieco większych firmach. Stawki w obu przypadkach się różnią. Na jakim poziomie oscylują na ten moment?

Na rynku w Broniszach brokuł firmowy utrzymuje się na stabilnym poziomie cenowym. Wynika to przede wszystkim z podobnego standardu oferowanych róż, a w szczególności kalibru. Stawki w tym przypadku przedstawiają się na poziomie 4,50 zł za sztukę.

Nieco inaczej sytuacja wygląda bezpośrednio u rolnika na placu. Tutaj również kluczową rolę odgrywa kaliber. Zdarza się, że producenci oferują znacznie większe i bardziej okazałe róże. Z tego też względu ceny zamykają się w przedziale 4,00-6,00 zł za sztukę.

Omawiając sytuację na rynku brokułów warto zwrócić uwagę na aktualne warunki pogodowe. Wysokie temperatury doskwierają roślinom w wielu regionach Polski. Utrzymanie jakości na wysokim poziomie będzie więc niestety dużym wyzwaniem.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl