yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny ogórków. Na rynku jest ich coraz mniej

Aktualne ceny ogórków. Na rynku jest ich coraz mniej

Okres letni już za nami, a co za tym idzie… Ogórków na rynku jest coraz mniej. Znajduje to rzecz jasna odzwierciedlenie w cenach, które stopniowo wzrastają. 

Warunki pogodowe w ostatnim czasie znacząco się zmieniły. Temperatura za dnia wprawdzie pozostaje na dość wysokim poziomie, ale w nocy drastycznie spada. Zarazem, dni stają się coraz krótsze i dostęp do światła jest ograniczony. Wydłuża to dojrzewanie, a dostawy na rynek w Broniszach są mniejsze niż w okresie letnim. Jak wyglądają ceny?

W przypadku ogórków szklarniowych ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczynają się aktualnie od 4,00 zł za kilogram. Tyczy się to jednak ilości hurtowych. W sprzedaży detalicznej stawki dochodzą natomiast do 6,00 zł za kilogram. Tutaj wymaga się jednak towaru najwyższej jakości z kwiatkiem, ułożonego w kartonach.

Ceny zaczynające się od 4,00 zł za kilogram dotyczą również ogórków brodawkowych spod osłon, które charakteryzują się ciemniejszą barwą. W przypadku ogórków typowo gruntowych ceny dochodzą z kolei do 6,00 zł za kilogram. Ich podaż jest jednak niewielka.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl