yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny ogórków szklarniowych i gruntowych. Ile za kilogram?

Aktualne ceny ogórków szklarniowych i gruntowych. Ile za kilogram? [22.06.2023]

Zarówno ceny krajowych ogórków szklarniowych, jak i gruntowych są aktualnie niższe. Wynika to z wysokiej podaży warzywa na rynku i niższego popytu wśród odbiorców. Ile więc kosztują ogórki? Jakich stawek mogą oczekiwać producenci?

Zacznijmy od ogórków gruntowych. Na rynku w Broniszach najczęściej spotykane stawki dla producentów zamykają się obecnie w przedziale 2,80-3,50 zł za kilogram.

Nieco wyższych cen mogą spodziewać się rolnicy, którzy oferują towar pakowany w kartony, jednak tyczy się to sprzedaży detalicznej. Najbardziej pożądany jest mały kaliber.

W przypadku ogórka szklarniowego aktualne ceny uzyskiwane przez producentów na rynku w Broniszach oscylują natomiast na poziomie 2,50-3,00 zł za kilogram w hurcie.

Wyżej wskazane ceny są niższe niż w poprzednich dniach. Uprzednio obserwowano bowiem duże zainteresowanie ze strony sieci handlowych, które gromadziły towar na promocję.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Obecnie popyt z ich strony jest zdecydowanie niższy. Rolnicy mają ciężej znaleźć odbiorcę, przez co towar zalega na rynku w coraz wyższych ilościach, a ceny niestety spadają.

W ramach ciekawostki… Jak podaje rynek hurtowy Bronisze, cena ogórka szklarniowego utrzymuje się na podobnym poziomie, co w roku ubiegłym. W drugiej dekadzie czerwca rolnicy otrzymywali średnio 3,60 zł za kilogram, natomiast w 2022 roku uzyskiwali 3,40 zł.

Warto także wspomnieć o wieloletniej średniej cen uzyskiwanych we wskazanym wyżej okresie. Biorąc pod uwagę lata 2019-2023 wynosi ona 2,62 zł za kilogram. Średnia stawek uzyskiwanych w drugiej dekadzie czerwca 2023 roku jest od niej o 37,40% wyższa.

Źródło: Rynek hurtowy Bronisze

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl