yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościAktualne ceny paliw w hurcie. Koniec z tańszym olejem napędowym

Aktualne ceny paliw w hurcie. Koniec z tańszym olejem napędowym [14.02.2024]

Ceny oleju napędowego kierują się w górę. Koszt surowca w hurcie to 5,46 zł za litr. Wyższe stawki notowano wiele miesięcy temu, a konkretnie na początku 2023 roku. Co dzieje się na rynku paliw? Ile zapłacimy na stacjach?

Ile aktualnie kosztuje olej napędowy?

Aktualna cena oleju napędowego w hurcie oscyluje na poziomie 5,46 zł za litr. Warto przy tym zauważyć, że w ostatnich miesiącach stawki utrzymywały się na zdecydowanie niższym pułapie. Wyższe ceny notowane były tylko na początku 2023 roku. W archiwum PKN Orlen widzimy, że aktualna cena (5,46 zł za litr) jest najwyższa od połowy marca minionego roku.

Warto ponadto wskazać, że już od początku 2024 roku stawki powoli kierowały się w górę. Najniższą cenę odnotowano w pierwszych dniach stycznia. Wówczas olej napędowy kosztował w hurcie 5,00 zł za litr. Pod koniec minionego miesiąca stawki oscylowały na poziomie 5,29 zł za litr. W lutym podwyżki nie ustały i na ten moment spadków nie widać.

Ile kosztuje paliwo na stacjach?

Na stacjach paliw już teraz widzimy podwyżki spowodowane rosnącą ceną paliw w hurcie. Dziś średni koszt oleju napędowego, jak podaje serwis e-petrol, kształtuje się na poziomie 6,63 zł za litr. Warto przy tym zauważyć, że w poprzednim tygodniu było to 6,55 zł za litr. Skok jest wprawdzie niewielki, ale to kolejna już podwyżka na przestrzeni miesiąca.

Co z rolnikami?

Wzrost ceny oleju napędowego nie jest dobrą wiadomością dla rolników. Surowiec wykorzystywany jest w gospodarstwach w bardzo dużym stopniu. Sezon intensywnych prac polowych wprawdzie dopiero się rozpocznie, ale nie oznacza to, że paliwo rolnicze nie jest potrzebne w aktualnym okresie. Sytuacja pozostaje z kolei dość trudna dla producentów, czego dowodem są ich nieustające działania na terenie Polski, jak i poza jej granicami.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl