Niemieccy rolnicy nie odpuszczają. Kolejne protesty przed magazynami Aldi

fot. Welt

Rolnicy zakończyli kolejną blokadę setkami traktorów magazynu centralnego Aldi w Hesel (dystrykt Leer) późnym wieczorem we wtorek. „Ciągniki odjechały około godziny 22:40” – powiedział rzecznik policji. Przez kilka dni rolnicy blokowali drogi dojazdowe nawet 500 traktorami, protestując przeciwko polityce cenowej dyskontu. To już kolejny tego typu protest w ostatnim czasie.

Wyzwalaczem kampanii, która rozprzestrzeniła się na kilka magazynów Aldi w Dolnej Saksonii, była zapowiedziana obniżka cen masła. Przedstawicie Aldi informują, że to normalne, że cena wzrasta w okresie przedświątecznym. Obecnie popyt znacznie spadł, dlatego spadają też ceny. Rolnicy obawiają się kolejnych obniżek oraz tego, że obecne obniżki nie będą wyłącznie chwilowe.

 „Z Aldi osiągnęliśmy postęp w negocjacjach, przynajmniej jeśli chodzi o ceny masła” – powiedział rzecznik ruchu protestacyjnego Anthony Lee. Rzecznik nie wykluczył w najbliższych dniach protestów przed obozami innych sklepów spożywczych.

źródło: Welt

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności