yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościAktualne ceny porów. Wkrótce nastąpi duży wzrost

Aktualne ceny porów. Wkrótce nastąpi duży wzrost [01.12.2023]

Sytuacja, jeśli chodzi o zbiory porów, pozostaje niekorzystna zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Warunki pogodowe pozostają bowiem wyjątkowo niekorzystne. Wpływa to jednak na ceny, które wkrótce rosną.

Na rynku międzynarodowym zbiory porów wiążą się z niemałymi problemami. Warunki pogodowe pozostają bowiem wyjątkowo niekorzystne. Warto jednak zauważyć, że ma to pozytywne przełożenie na sytuację na rynku. Producenci, którzy posiadają towar do sprzedaży, mogą bowiem spodziewać się wyższych cen. Na jakim poziomie oscylują?

W przypadku polskiego pora ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zaczynają się obecnie od 3,60-3,75 zł za kilogram. Warto jednak zauważyć, że od przyszłego tygodnia owe stawki z pewnością wzrosną. Wynika to ze wspomnianych wyżej czynników, a także z napływu importowanego towaru, którego cena oscylować będzie na znacznie wyższym poziomie. Nie ma powodu, dla którego krajowy por miałby być tańszy.

O czym konkretnie mowa? W najbliższych dniach na rynek hurtowy w Broniszach trafi partia porów importowanych z Flandrii. Cena tamtejszego produktu zależeć będzie oczywiście od jakości, jednak według doniesień jednego z importerów, oscylować będzie w przedziale 4,30-4,60 zł za kilogram. Warto tutaj zauważyć, że krajowi producenci produkują owe warzywo w bardzo wysokiej jakości. Tak więc, tak jak wspominaliśmy, cena polskiego pora powinna wzrosnąć powyżej 4,00 zł za kilogram. Tyczy się to cen w hurcie.

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl