yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościAktualne ceny warzyw na giełdzie w Proszowicach. Stawki drgnęły, ale nieznacznie

Aktualne ceny warzyw na giełdzie w Proszowicach. Stawki drgnęły, ale nieznacznie

Ceny warzyw na giełdzie w Proszowicach uległy korzystnym dla producentów zmianom. Nie tyczy się to jednak wszystkich gatunków. Na jakim stawki poziomie utrzymują się aktualnie? Za ile małopolscy producenci sprzedają warzywa? 

Ostatnim razem, gdy przyjrzeliśmy się cenom warzyw na giełdzie w Proszowicach, wielu producentów zaznaczyło, że stawki nie są porównywalne do tych, które możemy spotkać na najpopularniejszych i największych rynkach hurtowych w Polsce. Wraz z biegiem czasu sytuacja się zmieniła, a ceny drgnęły. Nie są to jednak znaczące różnice. Jak to wygląda?

Aktualne ceny warzyw w Proszowicach

Spoglądając na notowania cenowe warzyw na giełdzie w Proszowicach (Giełda Rolna Ek-Rol) możemy zaobserwować, że w większości przypadków stawki oferowane producentom nieco się umocniły. Ceny minimalne wzrosły bowiem o 0,10 zł na kilogramie. Nie tyczy się to jednak wszystkich pozycji. Jak więc przedstawiają się ceny warzyw w Proszowicach?

W ramach przypomnienia, w połowie lutego cena cebuli zamykała się w przedziale 1,80-2,00 zł za kilogram i w tym przypadku nic się nie zmieniło. Spoglądając na ceny kapusty białej widzimy niewielki wzrost. Aktualnie kosztuje ona 1,70-2,00 zł za sztukę, a uprzednio było to 1,60-2,00 zł. Podwyżka rzędu 0,10 zł tyczy się również selerów, za które obecnie producenci dostają 1,80-2,00 zł za kilogram. Jak to wygląda przy pozostałych warzywach?

Buraki czerwone, które w połowie poprzedniego miesiąca sprzedawano za 0,70-1,00 zł za kilogram, aktualnie oferuje się w cenie 0,80-1,00 zł. Ziemniaki, podobnie do cebuli, utrzymały swoją cenę. Wciąż wydaje się jednak, że jest ona bardzo niska, gdyż wynosi 0,80-1,00 zł za kilogram, czyli 12,00-15,00 zł za 15 kilogramowy worek. Tak jak wspominaliśmy, marchew wyróżnia się spośród wszystkich pozycji na rynku. Uprzednio sprzedawano ją w cenie 0,70-1,00 zł za kilogram, a aktualnie stawki oscylują na poziomie 0,70-0,90 zł.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Notowania cenowe warzyw w Proszowicach

Warto przy tym zaznaczyć, tak jak wspominaliśmy przy poprzednim zestawieniu cen z giełdy w Proszowicach, że stawki mogą różnić się w zależności od okoliczności panujących w danym momencie. Jak podaje Giełda Rolna Ek-Rol, ceny należy traktować orientacyjnie. Zestawienie zostało sporządzone na podstawie obserwacji w dniach 26-28 lutego.

Źródło: Giełda Rolna Ek-Rol

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl