Aktualne ceny ziemniaków. Import nieprzerwanie szturmuje rynek [02.11.2023]

Krajowe ziemniaki w workach

Sytuacja na rynku krajowych ziemniaków pozostaje niezmienna. Wśród ofert nieprzerwanie pojawia się również produkt z importu. Jakie są aktualne ceny? 

Sytuacja na rynku ziemniaków zmienia się w małym stopniu. Ceny dla rolników pozostają niemal na tym samym poziomie. Oczywiście wszystko zależne jest od podaży w danym momencie oraz ilości, którą zainteresowany jest odbiorca. Warto jednak odnotować, że wśród ofert systematycznie pojawia się produkt importowany. Ziemniaki pochodzą z Belgii.

Wpierw skupmy się jednak na ziemniakach od polskich producentów. Jak przedstawiają się aktualne ceny na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach? Ceny ziemniaków zaczynają się już w granicach 18,00-20,00 zł za worek, czyli 1,20-1,33 zł za kilogram.

Warto jednak odnotować, że w przypadku nieco bardziej pożądanych odmian, spośród których możemy wyróżnić odmiany Irga oraz Irys, stawki są nieco wyższe. Wiele zależy od popytu i podaży, ale w przypadku nieco mniejszych ilości zdarza się, że ceny dobijają do 28,00-34,00 zł za worek, co w przeliczeniu na kilogram daje nam 1,86-2,26 zł.

Jak natomiast wygląda sytuacja z importem? Na rynku w Broniszach nieprzerwanie pojawiają się dostawy ziemniaków, które importerzy sprowadzają z Belgii. W tym przypadku ceny kształtują się na poziomie 23,00 zł za worek, czyli 1,53 zł za kilogram.

Related Posts

  1. Uprawa brokułów
  2. Marchew w workach
  3. Krajowe pomidory w kartonach
  4. Ogórki w workach foliowych
  5. Aktualne ceny polskich pomidorów
  6. Braki na stacjach paliw
  7. Polska papryka hurt

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności