yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCena kapusty pekińskiej nie przestaje rosnąć. Gorzej wypada kapusta biała i czerwona...

Cena kapusty pekińskiej nie przestaje rosnąć. Gorzej wypada kapusta biała i czerwona [04.01.2024]

Na rynku w Broniszach notuje się kolejny skok cen kapusty pekińskiej. Gorzej przedstawia się jednak sytuacja w przypadku kapusty białej i czerwonej. Stawki pozostają tutaj bowiem na niezmiennym i zarazem niskim pułapie.

Kapusta pekińska nieustannie zaskakuje

Na rynku w Broniszach odnotowano kolejny wzrost cen kapusty pekińskiej. Towar z intensywnie zielonymi liśćmi, cechujący się wysoką jakością, umacnia swoją pozycję. Aktualna cena oscyluje na poziomie 4,30-4,50 zł za kilogram w hurcie. W sprzedaży detalicznej zdarza się, że stawki dochodzą nawet do 5,00 zł za kilogram.

Zastój i niskie ceny

W przypadku kapusty białej, tak jak wspominaliśmy, cena pozostaje niezmienna. Hurtownicy oferują bowiem warzywo w cenie 0,90-1,00 zł za kilogram. Stawki dla rolników zależą natomiast od okoliczności. Zdarza się, że w danym momencie podaż jest zdecydowanie wyższa, a producent musi zejść z ceny, aby nie zostać z towarem.

Nie inaczej wygląda to w przypadku kapusty czerwonej. W ostatnim czasie stawki wprawdzie nieco się zwiększyły, ale wzrost ten był symboliczny. Aktualnie ceny oscylują w granicach 1,40-1,50 zł za kilogram. Warto przy tym zauważyć, że pozostają one niższe niż w ubiegłym roku. Zarówno w przypadku kapusty białej, jak i czerwonej.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl