yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościSieci handlowe nie zamierzają się hamować... Marże przekraczają akceptowalne granice

Sieci handlowe nie zamierzają się hamować… Marże przekraczają akceptowalne granice

Dysproporcje pomiędzy cenami w marketach i cenami dla rolników są nam doskonale znane. Temat budzi wiele kontrowersji nie od dziś. Zarówno wśród rolników, jak i konsumentów. Sieci handlowe nie zamierzają się jednak hamować.

Krótko i na temat… Aktualna cena kapusty czerwonej na jednym z rynków hurtowych, a konkretnie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach, przedstawia się od dłuższego czasu na poziomie 0,85-1,20 zł za kilogram. Niższy pułap tyczy się rzecz jasna ilości hurtowych, natomiast wyższy odnosi się najczęściej do sprzedaży detalicznej.

Dlaczego o tym wspominamy? Niejednokrotnie informowaliśmy już o niezwykle wysokich marżach marketów. Zrozumiały jest fakt, że każdy chce zarobić, jednak różnice pomiędzy cenami dla producenta, któremu nikt nie pomagał w produkcji, okazują się ogromne względem tego, co otrzymują pośrednicy, w tym także same sieci handlowe.

W minionych tygodniach w marketach mogliśmy napotkać ceny za kapustę białą na poziomie 3,99 zł za kilogram. Na tym się jednak nie skończyło. Mamy nowego rekordzistę. W jednej z sieci handlowych możemy obecnie zobaczyć cenę rzędu 4,99 zł za kilogram. Tyczy się ona kapusty czerwonej. Warto przy tym podkreślić, że dla rolników cena za kapustę białą i czerwoną utrzymuje się na bardzo zbliżonym i zarazem niskim poziomie.

W ramach podsumowania… Uwzględniając ceny z rynku hurtowego w Broniszach, cena w markecie jest niemal sześciokrotnie wyższa niż cena u rolnika. Niemniej, sieci handlowe nie płacą rolnikom tych samych stawek, które notuje się na rynkach hurtowych. Ogromne ilości kupowanego od producentów towaru dają marketom możliwość negocjowania cen. Możemy więc podejrzewać, że stawki są jeszcze niższe, natomiast dysproporcje znacznie większe.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Kapusta czerwona w markecie

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl