yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny marchwi na rynku w Broniszach 08.04.2024. Marchew importowana droższa od krajowej

Ceny marchwi na rynku w Broniszach 08.04.2024. Marchew importowana droższa od krajowej

Jak kształtuje się sytuacja na rynku hurtowym w Broniszach? Jakie są aktualne ceny marchwi w dniu 08.04.2024?

Import marchwi

Na rynku w Broniszach, oprócz krajowej marchwi, występuje także towar spoza granic Polski, a dokładnie z Holandii, Włoch i Portugalii. Marchew importowaną z Holandii oferowano przed tygodniem w cenie 2,20–2,70 zł/kg. Stawki nadal są wyższe niż te, na które mogą liczyć polscy producenci, jednak również spadły. Ile kosztuje marchew importowana z Holandii? Ceny marchwi z Holandii w dniu 08.04.2024 wahają się w granicach 1,80-1,86 zł/kg.

Jak sytuacja wygląda w przypadku towaru z Włoch i Portugalii? W 14 tygodniu roku, czyli na początku kwietnia, młoda marchew cięta z Włoch kosztowała 3,60-3,80 zł/kg. Aktualnie, czyli na dzień 08.04.2024, ceny włoskiej marchwi wynoszą 2,10-2,20 zł/kg. Na rynku spotkać można również importerów z młodą marchwią ciętą z Portugalii. Stawki w tym przypadku utrzymują się na dość zbliżonym poziomie.

Aktualne ceny marchwi krajowej 08.04.2024

Niestety, wyższe ceny marchwi to już przeszłość. Producentom niezwykle ciężko uzyskać stawki powyżej 2,00 zł/kg w hurcie, nawet za towar najwyższej jakości. Jak obecnie wygląda sytuacja? Aktualne ceny polskiej marchwi na rynku hurtowym w Broniszach, w dniu 08.04.2024, wynoszą 1,33-1,86 zł/kg.

Walka o jakość produktu

Co może generować niskie ceny na rynku? Powodem mogą być problemy z utrzymaniem wysokiej jakości marchwi ze względu na pojawiające się choroby przechowalnicze. Głównym źródłem infekcji są pojedyncze sztuki korzeni z objawami choroby, które infekują kolejne warzywa. Nie jest również tajemnicą, że znacząca jest obecność towaru spoza granic Polski. Na rynek napływa młoda marchew z Włoch i Portugalii, co najpewniej utrzyma się w nadchodzących tygodniach.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl