yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościCeny opakowań znowu w górę. Planowane są kolejne dwie podwyżki! Kto to...

Ceny opakowań znowu w górę. Planowane są kolejne dwie podwyżki! Kto to wytrzyma?

To od rolnika rozpoczyna się cały proces logistyczny łańcucha dostaw żywności do bezpośredniego konsumenta. Zanim warzywa trafią na półkę sklepową muszą być odpowiednio zabezpieczone i zapakowane. Standardem są opakowania drewniane tzw. łuszczki oraz kartony. Dziś otrzymaliśmy informację, że ceny opakowań ponownie podrożały i niestety w najbliższym czasie planowane są kolejne dwie podwyżki.

 Na łamach portalu warzywa.pl pisaliśmy o drożejących opakowaniach warzyw (Tak drogo jeszcze nie pakowaliśmy! Kto za to zapłaci?). Dziś w tej sprawie ponownie rozmawiamy z Pawłem Myziakiem, członkiem zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej. „W ostatnim czasie otrzymaliśmy informacje, że opakowania do konfekcjonowania warzyw znowu idą w górę. Niestety planowane są dodatkowe dwie podwyżki. Na rynku są duże niedobory opakowań drewnianych tzw. łuszczek, brakuje surowca do ich produkcji. Łuszczki są podstawowym opakowaniem warzyw kapustnych. W wielu przypadkach koszt opakowania do jednostki produktu przekracza 0,5 zł. Średnio 40-50 proc. wzrósł koszt opakowania warzyw w porównaniu do ubiegłego roku. Sieci handlowe oczekują pakowania warzyw w coraz mniejszych ilościach. Przy pakowaniu tanich warzyw niestety koszt opakowania przewyższa ich cenę.” – informuje nas Paweł Myziak.

 

Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska
Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Studia ukończyła w zakresie Techniki Komputerowej w Gospodarce Żywnościowej, a w 2011 r. uzyskała tytuł doktora nauk rolniczych. Od listopada 2011 r. pracuje jako redaktor w Wydawnictwie Plantpress. Jest autorem licznych artykułów o tematyce warzywniczej. Jej artykuły można przeczytać w czasopismach "Szklarnie Tunele Osłony", "Warzywa", "Hasło Ogrodnicze". Od września 2018 r. zajmuje się także prowadzeniem portalu Warzywa.pl
Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl