Ceny opakowań znowu w górę. Planowane są kolejne dwie podwyżki! Kto to wytrzyma?

To od rolnika rozpoczyna się cały proces logistyczny łańcucha dostaw żywności do bezpośredniego konsumenta. Zanim warzywa trafią na półkę sklepową muszą być odpowiednio zabezpieczone i zapakowane. Standardem są opakowania drewniane tzw. łuszczki oraz kartony. Dziś otrzymaliśmy informację, że ceny opakowań ponownie podrożały i niestety w najbliższym czasie planowane są kolejne dwie podwyżki.

 Na łamach portalu warzywa.pl pisaliśmy o drożejących opakowaniach warzyw (Tak drogo jeszcze nie pakowaliśmy! Kto za to zapłaci?). Dziś w tej sprawie ponownie rozmawiamy z Pawłem Myziakiem, członkiem zarządu Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej. „W ostatnim czasie otrzymaliśmy informacje, że opakowania do konfekcjonowania warzyw znowu idą w górę. Niestety planowane są dodatkowe dwie podwyżki. Na rynku są duże niedobory opakowań drewnianych tzw. łuszczek, brakuje surowca do ich produkcji. Łuszczki są podstawowym opakowaniem warzyw kapustnych. W wielu przypadkach koszt opakowania do jednostki produktu przekracza 0,5 zł. Średnio 40-50 proc. wzrósł koszt opakowania warzyw w porównaniu do ubiegłego roku. Sieci handlowe oczekują pakowania warzyw w coraz mniejszych ilościach. Przy pakowaniu tanich warzyw niestety koszt opakowania przewyższa ich cenę.” – informuje nas Paweł Myziak.

 

Related Posts

None found

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności