Co z dostępnością nawozów?

Nawozy azotowe Grupa Azoty

Ile ton nawozów azotowych, wieloskładnikowych i specjalistycznych wyprodukowano w październiku 2023 roku? Jak z dostępnością surowca?

Grupa Azoty opublikowała szacunkowe wolumeny produkcji za październik br., z których wynika, że produkcja w spółkach Grupy Kapitałowej rośnie kolejny miesiąc z rzędu. Zgodnie z szacunkami, w październiku spółki Grupy Kapitałowej wyprodukowały 245 tys. ton. nawozów azotowych (we wrześniu 227 tys. ton), 71 tys. ton nawozów wieloskładnikowych (we wrześniu 64 tys. ton.) oraz 26 tys. ton nawozów specjalistycznych (we wrześniu 15 tys. ton).

Wzrost poziomów produkcji widoczny jest również na podstawie szacunkowych wolumenów w obszarze produkcji mocznika, tj. 110 tys. ton w październiku przy 94 tys. ton we wrześniu. W pozostałych obszarach produkcja utrzymywała się w październiku na poziomach z września br.

– Październik to czwarty miesiąc z rzędu ze wzrostami produkcji w Segmencie AGRO. Te dane pokazują, że popyt na rynku nawozowym powoli się stabilizuje i powraca do poziomów notowanych w poprzednich sezonach nawozowych, przed wybuchem wojny Rosji z Ukrainą w 2022 roku – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Jak natomiast październik 2023 roku wypada względem tego samego okresu w roku ubiegłym? W 2022 roku produkcja nawozów azotowych w październiku oscylowała na poziomie 151 tys. ton. Nawozów wieloskładnikowych wyprodukowano wówczas 61 tys. ton, nawozów specjalistycznych 24 tys. ton, natomiast mocznika 85 tys. ton.

Źródło: Grupa Azoty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności