yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościHandel wraca na dobre tory. Aktualne ceny kapusty na Broniszach

Handel wraca na dobre tory. Aktualne ceny kapusty na Broniszach [07.02.2024]

Obroty na rynku w Broniszach były w minionym tygodniu niezwykle niskie. Obecnie sprzedaż wzrosła, a producenci kapusty mogą oczekiwać wyższych cen. Ile wynoszą one aktualnie? 

Obroty na rynku w Broniszach

Wielu producentów twierdzi, że w ubiegłym tygodniu obroty na rynku w Broniszach były historycznie niskie. Kupców brakowało, pogoda okazał się niezbyt sprzyjająca, a handel zamarł. Winę zrzuca się na ferie zimowe, przez które w miastach brakowało konsumentów. Niemniej, sytuacja powoli wraca na dobre tory. Zainteresowanie wzrosło, a sprzedaż się poprawiła. Nieco wyższy popyt pozwolił niektórym producentom na zwiększenie stawek.

Jakie są aktualne ceny kapusty białej?

Zauważalnie niższe obroty na rynku utrudniały producentom uzyskanie wyższych cen. Niemniej, tak jak wspominaliśmy, sytuacja zaczęła się zmieniać. Rolnicy optymistycznie podchodzą do handlu, gdyż na placu pojawia się coraz więcej kupców. Większe zainteresowanie pozwoliło także producentom zwiększyć stawki. Istotna jest tu również podaż kapusty, która spada wraz z biegiem czasu. Wzrost niestety nie jest duży, ale sytuacja na rynku zdaje się być zdecydowanie bardziej korzystna, co dobrze rokuje.

W ramach przypomnienia, uprzednio ceny kapusty białej oscylowały najczęściej na poziomie 1,00 zł za kilogram. Niekiedy producenci starali się uzyskiwać 1,10 zł za kilogram, ale nie zawsze było to możliwe. Jakie są stawki na ten moment? Aktualnie ceny zamykają się w przedziale 22,00-24,00 zł za 20 kilogramowy worek, czyli 1,10-1,20 zł za kilogram.

Co z kapustą czerwoną?

W przypadku kapusty czerwonej ceny pozostają na stabilnym poziomie. Producenci mogą się spodziewać stawek na poziomie 2,00-2,40 zł za kilogram. Wiele zależy od jakości towaru, warunków w danym momencie oraz ilości, którą zainteresowany jest odbiorca.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl