yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • sketch agrosimex ochrona
  • pantoea agrosimex intermag

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościIle ton cebuli eksportowanej z Uzbekistanu trafiło do Polski w 2023 roku?

Ile ton cebuli eksportowanej z Uzbekistanu trafiło do Polski w 2023 roku?

Import cebuli w ostatnich miesiącach nie był rzadkością. Niedobór warzywa i jego wysokie ceny były atrakcyjne dla importerów, którzy sprowadzali produkt z wielu kierunków, także z Uzbekistanu. Ile ton tamtejszej cebuli trafiło do Polski? 

Zawirowania na rynku cebuli, szczególnie jej niska dostępność, przyczyniły się do wprowadzenia ograniczeń w eksporcie w wielu krajach. Uzbekistan nie był wyjątkiem. Kraj ten zdecydował się jednak znieść restrykcje. Miało to miejsce 15 marca. Niemal momentalnie w jego stronę zwróciło się wielu importerów, którzy wyrazili zainteresowanie tamtejszą cebulą.

Tyczy się to także polskich firm, które jako jedne z pierwszych wystąpiły o dostarczenie partii warzywa. Warto jednak zauważyć, że dostawy z Uzbekistanu do Polski w 2023 roku nie okazały się tak wysokie, jak w przypadku innych zainteresowanych. W okresie od 16 marca do 31 maja roku bieżącego wolumen importu tamtejszej cebuli wyniósł bowiem 952 tony.

Wynik ten to 0,6% całkowitego wolumenu cebuli, która została wyeksportowana z Uzbekistanu we wskazanym okresie. Zdecydowana większość trafiła do krajów, które już w poprzednich latach importowały tamtejszą cebulę. Warto jednak zauważyć, że w 2022 roku Uzbekistan eksportował warzywo tylko w 6 kierunkach, natomiast obecnie współpracował z 18 krajami.

Źródło: east-fruit.com

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl