• rosafert agrosimex gleba
  • belem agrosimex marchew ziemniaki

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

yara ogólna nawożenie warzywa

Seminis predazzo kalafior

basf signum schoroby rabat BeneFito

Hazera baner

pnos odmiany warzywa

Bayer Velum Prime - baner

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImport ogórków ze wschodu wygasa. Jak aktualnie przedstawiają się ceny?

Import ogórków ze wschodu wygasa. Jak aktualnie przedstawiają się ceny? [02.04.2024]

Ogórki importowane ze wschodu to coraz rzadszy widok na Broniszach. Napotkamy jedynie resztki towaru spoza granic Polski. Zaczyna dominować produkt od lokalnych producentów. Jak natomiast przedstawiają się ceny?

Import ogórków. Czy wreszcie możemy odetchnąć?

W ostatnich tygodniach jednym z największych problemów, zdaniem producentów, pozostawał niekontrolowany import towarów z Rosji, a w szczególności ogórków. Na rynek napływały zarówno tamtejsze ogórki szklarniowe, jak i te w typie gruntowym. Stanowiły dużą konkurencję z uwagi na dość niską cenę. Aktualnie import zdaje się wygasać, a wśród ofert pozostały resztki towaru z Rosji, głównie ogórków szklarniowych (gładkich).

Warto przy tym zaznaczyć, że na Broniszach jest także zdecydowanie mniej towaru z innych krajów, z których dostawy pozostawały dotychczas dość zauważalne. O czym mowa? Aktualnie, jeśli chodzi o konkurencję dla krajowych producentów, wśród ofert napotkamy jedynie produkt z Holandii w cenie 6,00-6,50 zł za kilogram. Oprócz tego możemy zaobserwować, tak jak wspominaliśmy, resztki towaru z Rosji. Niekiedy widzimy jeszcze dostawy z Turcji, ale są to bardzo mało znaczące partie, które pojawiają się rzadko.

Aktualne ceny krajowych ogórków na Broniszach

W przypadku krajowych ogórków szklarniowych cena utrzymuje się na podobnym, względem poprzednich tygodni, poziomie. Aktualnie polscy producenci mogą oczekiwać stawek rzędu 7,00-9,00 zł za kilogram. W przypadku polskich ogórków w typie gruntowym wszystko zależy natomiast od koloru. Ciemniejsze sztuki są mniej cenione. Stawki utrzymują się na ten moment w przedziale 10,00-13,00 zł za kilogram. Zarazem, pozostają stabilne już od co najmniej 10 dni.


ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

warzywa siarkopol nawożenie nasiona
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl