yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościImport pomidorów na szeroką skalę. Importerzy się przeliczyli?

Import pomidorów na szeroką skalę. Importerzy się przeliczyli?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach w ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować wzrost importu pomidorów. Jak przedstawiała się sytuacja?

Aktualnie na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach trwa przerwa wynikająca z uroczystości Wszystkich Świętych. Niemniej jednak warto zaznajomić się z sytuacją, która miała miejsce w ostatnich dniach. Na rynku pojawiła się bowiem dość duża ilość importu.

Zacznijmy od sytuacji, która odnosi się do polskich pomidorów. Przed wspomnianą przerwą w pracy rynku ceny przedstawiały się na poziomie 50,00 zł za 6 kilogramowy karton, czyli 8,33 zł za kilogram. Tyczy się to zarówno pomidorów czerwonych, jak i malinowych.

Niemniej, wśród wszystkich ofert na rynku hurtowym w Broniszach mogliśmy dostrzec również dość wysoką ilość towaru z importu. Mówimy tutaj o pomidorach z Turcji i Maroka. Początkowo importerzy próbowali sprzedawać warzywo w cenie 9,00 zł za kilogram. Wraz z początkiem tygodnia, gdy cena krajowych pomidorów spadła, musieli jednak rozpocząć wyprzedaż, a stawki oscylowały nawet na poziomie 4,00-5,00 zł za kilogram.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl