yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

spójnia cebula nasiona ozima plantico

teagro warzywa ochrona

Baner Bayer Propulse
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
  • prevAm Biocont reklama
AktualnościImportowany mocznik wdziera się do Polski. Ilość dostaw wzrasta w alarmującym tempie

Importowany mocznik wdziera się do Polski. Ilość dostaw wzrasta w alarmującym tempie

Import mocznika ze wschodu nie ustaje. Wręcz przeciwnie, ilość sprowadzanego do Polski surowca zatrważająco wzrosła. Sprawdziliśmy, ile ton napłynęło do kraju w styczniu 2024 roku.

Najwięcej mocznika jest z Rosji

Lider, jeśli chodzi o import mocznika do Polski, pozostaje niezmienny. W styczniu 2024 roku najwięcej surowca sprowadziliśmy bowiem z Rosji. Co ciekawe, skala importu znacząco się zwiększyła, jeśli spojrzymy na dane z poprzednich miesięcy. W styczniu do Polski napłynęło bowiem 72,78 tys. ton mocznika. Należy przy tym zaznaczyć, że Rosja wciąż okazuje się największym dostawcą owego surowca, a kolejne kraje na liście pozostają daleko w tyle.

Lista jest długa. Skąd Polska sprowadza surowiec?

Na drugim miejscu znajdują się Niemcy. Z tamtejszych stron sprowadzono 26,91 tys. ton mocznika. Podium zamyka z kolei Algieria, która wysłała do Polski 26,24 tys. ton surowca. Warto jednak wskazać, że stosunkowo wysoka ilość nawozu została zaimportowana także z Nigerii – 18,51 tys. ton. Nieco mniejsza ilość napłynęła natomiast z Białorusi (9,17 tys. ton), Litwy (6,82 tys. ton), Uzbekistanu (4,83 tys. ton) oraz Turkmenistanu (3,38 tys. ton).

Dostawy z krajów, o których nie wspomnieliśmy, pozostają zdecydowanie mniej znaczące. Łącznie ze wszystkich pozostałych kierunków w styczniu 2024 roku sprowadzono blisko 953 tony mocznika. Na poniższym wykresie znajdują się wszystkie kraje, z których importowano surowiec. Warto wskazać, że dane odnoszą się do mocznika, nawet w roztworze wodnym (CN – 310210). Wykres został sporządzony na podstawie informacji Głównego Urzędu Statystycznego. Na ten moment są to dane wstępne i mogą się zmienić.

Import mocznika w styczniu 2024 roku

agrosimex prolectus fungicyd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl