Jakie są aktualne ceny dyń? [13.11.2023]

Dynia Hokkaido przekrój

Sezon na krajowe dynie wciąż trwa. Sytuacja na rynku jest jednak nieco gorsza niż pod koniec października. Jak przedstawiają się aktualne ceny polskich dyń?

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach sytuacja producentów oferujących dynie stała się niestety nieco gorsza względem okresu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Popyt zauważalnie się obniżył. Znalazło to rzecz jasna przełożenie w cenach.

Jak więc przedstawiają się aktualne ceny dyń? Na rynku w Broniszach rolnicy mogą spodziewać się cen w przedziale 1,50-2,50 zł za kilogram. Niższy pułap tyczy się dyni Muscat czy Hokkaido. Ceny 2,00-2,50 zł za kilogram odnoszą się z kolei do dyni piżmowej.

Największe zainteresowanie wśród konsumentów, tak jak wspominaliśmy, notowano w październiku. Niemal przez cały miesiąc obroty pozostawały na dość zadowalającym poziomie. Obecnie producenci znajdują się niestety w nieco gorszej sytuacji.

Related Posts

  1. Kalafiory w skrzynkach Bronisze
  2. Kapusta czerwona
  3. Ziemniaki w workach Bronisze
  4. Uprawa rzodkiewki
  5. Uprawa ogórków w szklarni
  6. Brukselka w workach

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności