Marchew coraz droższa także na Ukrainie

Sytuacja na rynku marchwi zaczęła się znacząco zmieniać. Tyczy się to zarówno Polski, jak i Ukrainy. Wszystko za sprawą drastycznego spadku podaży… 

Zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie notuje się aktualnie wyższe ceny marchwi. W obu przypadkach powodem tego zjawiska są zmniejszające się zapasy warzywa w gospodarstwach, a także utrzymujący się na wysokim poziomie popyt ze strony odbiorców hurtowych i sieci detalicznych.

Niska podaż na rynku, jak również wspomniany popyt na wysokim poziomie, dają producentom wiele możliwości. Odbiorcy poszukują marchwi wysokiej jakości, jednak stanowi to dla nich wyzwanie. Tymczasem, producenci zyskują szeroki rynek zbytu i mogą oczekiwać wyższych cen.

Sytuację w Polsce opisywaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, więc dziś skupimy się na rynku ukraińskim. Aktualnie tamtejsi producenci zwiększyli ceny o 10% względem poprzedniego tygodnia. Obecnie oczekują 38-46 UAH za kilogram, co w przeliczeniu daje nam przedział 4,18-5,06 zł za kilogram.

Co warto zaznaczyć, wśród producentów marchwi na Ukrainie panuje pozytywna atmosfera. Wzrastający popyt ze strony odbiorców hurtowych, a także sieci detalicznych oraz coraz niższa podaż to czynniki, które ich zdaniem przyczynią się do utrzymania trendu wzrostowego.

Źródło: east-fruit.com

ARTYKUŁY POWIĄZANE

  1. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy
  2. Pożar gospodarstwa rolnego
  3. Zaraza ziemniaka

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności