yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościMarchew coraz droższa także na Ukrainie

Marchew coraz droższa także na Ukrainie

Sytuacja na rynku marchwi zaczęła się znacząco zmieniać. Tyczy się to zarówno Polski, jak i Ukrainy. Wszystko za sprawą drastycznego spadku podaży… 

Zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie notuje się aktualnie wyższe ceny marchwi. W obu przypadkach powodem tego zjawiska są zmniejszające się zapasy warzywa w gospodarstwach, a także utrzymujący się na wysokim poziomie popyt ze strony odbiorców hurtowych i sieci detalicznych.

Niska podaż na rynku, jak również wspomniany popyt na wysokim poziomie, dają producentom wiele możliwości. Odbiorcy poszukują marchwi wysokiej jakości, jednak stanowi to dla nich wyzwanie. Tymczasem, producenci zyskują szeroki rynek zbytu i mogą oczekiwać wyższych cen.

Sytuację w Polsce opisywaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, więc dziś skupimy się na rynku ukraińskim. Aktualnie tamtejsi producenci zwiększyli ceny o 10% względem poprzedniego tygodnia. Obecnie oczekują 38-46 UAH za kilogram, co w przeliczeniu daje nam przedział 4,18-5,06 zł za kilogram.

Co warto zaznaczyć, wśród producentów marchwi na Ukrainie panuje pozytywna atmosfera. Wzrastający popyt ze strony odbiorców hurtowych, a także sieci detalicznych oraz coraz niższa podaż to czynniki, które ich zdaniem przyczynią się do utrzymania trendu wzrostowego.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl