Nowe paliwo E10 w produkcji już w 2024? Czy rolnicy na tym skorzystają?

Orlen od stycznia 2024 r. będzie produkować paliwo E10 – zapowiedział prezes koncernu Daniel Obajtek. Dzięki temu zapotrzebowanie na bioetanol do produkcji paliwa ma wzrosnąć o 50 proc. Skorzysta na tym także sektor rolniczy. 

Daniel Obajtek poinformował dziś na swoim profilu społecznościowym: Wychodzimy naprzeciw problemom polskiego rolnictwa. Koncern ORLEN przyspieszy o 2 lata inwestycje w naszych rafineriach, aby już od stycznia 2024 roku produkować paliwo E10. W efekcie zwiększymy o blisko 50 proc. zapotrzebowanie na bioetanol potrzebny do produkcji paliwa […] Jestem po ważnych rozmowach na ten temat z organizacjami zrzeszającymi polskich rolników, a także pozostajemy w kontakcie z ministrem rolnictwa Robertem Telusem.

Źródło: Daniel Obajtek Facebook

Przypominamy, że w zakładzie w Jedliczu na Podkarpaciu powstaje nowa instalacja, która będzie produkować bioetanol drugiej generacji ze słomy od polskich rolników. Koszt instalacji opiewa na kwotę ponad miliard złotych.

źródło: Facebook Daniel Obajtek

Related Posts

  1. Protest rolników w Hrubieszowie
  2. Sadzenie kapusty pekińskiej. Wymagania pokarmowe kapusty pekińskiej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności