yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościObniżka cen ogórków na rynku w Broniszach

Obniżka cen ogórków na rynku w Broniszach [29.05.2023]

Ilość krajowych ogórków na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wzrosła, przez co producenci zostali zmuszeni zaktualizować ceny warzywa. 

Kolejny tydzień i niestety kolejne obniżki na rynku ogórków szklarniowych… Gdzie szukać przyczyny takowej sytuacji? Głównym powodem spadku cen jest rzecz jasna znaczący wzrost podaży. Sprzyjająca pogoda w ostatnim czasie wpłynęła bowiem na uprawy. Rośliny rozwijały się w optymalnych warunkach, a plonowanie nie zostało zakłócone.

Obfita podaż ogórków zalała rynek, który stosunkowo szybko się nasycił. Ilość warzywa przewyższyła popyt ze strony konsumentów, a producenci zostali postawieni w sytuacji bez wyjścia. Chcąc utrzymać sprzedaż na zadowalającym poziomie, musieli zejść z ceny, która w aktualnym sezonie powinna pozostawać na wyższym poziomie ze względu na koszty.

Jakich stawek aktualnie można się spodziewać na rynku w Broniszach? Producenci ogórków szklarniowych już w zeszłym tygodniu przewidywali, że cena najprawdopodobniej spadnie. Niestety, nie mylili się w tej kwestii. Na ten moment najczęściej spotykane stawki oscylują w przedziale 3,50-4,00 zł za kilogram. Wskazany pułap tyczy sprzedaży hurtowej.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl