yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSezon dyniowy w pełni. Jakie ceny na rynku?

Sezon dyniowy w pełni. Jakie ceny na rynku? [06.09.2023]

Tym razem skupimy się na nieco innym warzywie, a konkretnie na krajowej dyni. Sezon jest w pełni. Jak natomiast kształtują się ceny na rynku w Broniszach? 

Na rynku hurtowym w Broniszach pojawia się coraz więcej krajowej dyni. Podaż nie ogranicza się do najpopularniejszych odmian. Producenci oferują również te mniej spotykane. W każdym przypadku kształt, barwa, a także smak się od siebie różnią.

Jakich więc cen mogą spodziewać się producenci dyni na rynku w podwarszawskich Broniszach? Obecnie najczęściej spotykane stawki dla producentów oscylują w granicach 3,00 zł za kilogram. Wiele zależy jednak od rodzaju dyni, a także ewentualnych wad wizualnych. Tak więc, ceny mogą wahać się w przedziale 2,50-3,50 zł za kilogram.

Warto przy tym zauważyć, że w tym samym okresie roku ubiegłego sytuacja przedstawiała się dość podobnie. Stawki oscylowały bowiem na zbliżonym poziomie. Co więcej… Producenci przewidują, że wraz z biegiem dni ceny nieco spadną. Tak jak w sezonie 2022.

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl