yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościSpadek cen ogórków na Ukrainie. Jakie ceny warzywa za wschodnią granicą?

Spadek cen ogórków na Ukrainie. Jakie ceny warzywa za wschodnią granicą?

Wzrastająca podaż oraz stosunkowo niski popyt to czynniki, które między innymi przyczyniły się do spadku cen ogórków na rynku za wschodnią granicą Polski. 

Gwałtowny spadek cen ogórków szklarniowych na Ukrainie, jak informuje serwis EastFruit, został wywołany poprzez znaczący wzrost podaży owego warzywa na rynku. Warto ponadto zaznaczyć, że zainteresowanie wśród tamtejszych odbiorców okazuje się stosunkowo niskie.

Jakich cen mogą aktualnie spodziewać się ukraińscy producenci? Stawki względem poprzedniego tygodnia obniżyły się o około 23%. Na ten moment oscylują one na poziomie 25-45 UAH za kilogram, co po uwzględnieniu aktualnego kursu daje nam przedział 2,75-4,95 zł za kilogram.

Znaczącym czynnikiem wpływającym na ceny ogórków na Ukrainie jest także napływ towaru wątpliwej jakości. Nieco większe zakłady porządkują bowiem szklarnie, a dostarczane warzywo nie zawsze spełnia normy. Rynek wypełniony jest ogórkiem, a odbiorców brakuje.

Mimo to aktualnie uzyskiwane ceny pozostają wyższe niż w analogicznym okresie roku ubiegłego o około 25%. Niemniej, trend spadkowy najprawdopodobniej się utrzyma. Jedyną szansą, którą dostrzegają tamtejsi producenci jest wzrost zainteresowania wśród odbiorców.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Źródło: east-fruit.com

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl