yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościTania cebula spoza Polski z darmową dostawą do Warszawy. Aktualne ceny cebuli...

Tania cebula spoza Polski z darmową dostawą do Warszawy. Aktualne ceny cebuli 08.04.2024

Sprawdziliśmy, ile kosztuje importowana cebula na dzień 08.04.2024. Importerzy zapewniają darmową dostawę do Warszawy. Jak przedstawiają się aktualne ceny cebuli z importu? 

Gwałtowny wzrost importu cebuli. Skąd ją sprowadzamy?

Import cebuli w 2024 roku trwa nieprzerwanie. Warto zauważyć, że duża część towaru napływa z Kazachstanu. Kraj ten stale zwiększa ilość dostaw do Polski. W 2021 roku nie sprowadziliśmy nawet kilograma z tamtejszych stron. W 2022 roku było to już 1,05 tys. ton cebuli, natomiast w minionym sezonie do Polski trafiło 1,88 tys. ton – informowaliśmy, wskazując na gwałtowny wzrost eksportu. Można o tym przeczytać TUTAJ.

Aktualne ceny cebuli z Kazachstanu [08.04.2024]

Ogłoszeń, które tyczą się importowanej z Kazachstanu cebuli, nie brakuje. Towar pozostaje stosunkowo tani. Jakie są więc ceny cebuli z Kazachstanu? Ceny cebuli z Kazachstanu w dniu 08.04.2024 wynoszą 1,34-1,47 zł/kg. Najtańsza jest cebula od 4,00 do 6,00 cm, gdyż kosztuje 1,34 zł/kg. Nieco więcej trzeba zapłacić za produkt w rozmiarze powyżej 5,00 cm. Tutaj cena oscyluje na poziomie 1,44 zł/kg. Cebula powyżej 7,00 cm to z kolei 1,47 zł/kg.

Ile kosztuje transport? Cebula importowana z Kazachstanu jest tania w zakupie. Importerzy, zachęcając potencjalnych odbiorców, oferują z tego względu darmową dostawę. Krótko mówiąc, koszt transportu do Warszawy jest wliczony w cenę. Warto jednak zaznaczyć, że wskazane ceny oraz darmowa dostawa dotyczy sprzedaży hurtowej. Zainteresowany odbiorca musi zdecydować się na zakup całego auta, czyli 21 ton. Wybór pozostaje dość szeroki. Można nawet dostosować wagę worków – 15,00-30,00 kg.

Co z polską cebulą?

Ogłoszenia, w których oferowana jest cebula z Kazachstanu, znajdują się niemal na każdej grupie branżowej. Warto jednak pamiętać, że na rynku wciąż jest dostępny polski produkt, który zachowuje bardzo wysoką jakość. Lokalni producenci wskazują także na nieprawidłowości, które wykryto w importowanych z Kazachstanu partiach. Zadają przy tym pytanie… Czy warto ryzykować? Odpowiedź zdaje się być oczywista.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl