yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

orondis syngenta promocja ochrona

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościWzrost cen kapusty

Wzrost cen kapusty [05.06.2023]

Na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach jest już wprawdzie dostępna młoda kapusta, jednak nie możemy zapominać o warzywie z ubiegłorocznych zbiorów, którego cena po raz kolejny wzrosła.

Sytuacja w przypadku kapusty z ubiegłorocznych zbiorów uległa zmianom. Krajowi producenci przez większość sezonu zmagali się z dość niskimi cenami, natomiast obecnie są one zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące. Wynika to rzecz jasna ze spadku podaży. Zapasy są bowiem na wyczerpaniu.

Stawki są oczywiście zależne od jakości. Długi okres przechowywania to niemałe wyzwanie dla producentów i zdarza się, że mimo wszelkich starań utrzymanie warzywa w niezmiennym stanie nie jest możliwe. Niemniej, dobra jakość zapewnia aktualnie rolnikom ceny na poziomie 3,00 zł za kilogram.

Bardziej satysfakcjonujące ceny, względem ostatnich miesięcy, tyczą się także kapusty czerwonej. Od ponad dwóch tygodni producenci, którzy posiadają ją w ofercie, mogą spodziewać się 4,50 zł za kilogram.

Mówiąc natomiast o młodej kapuście, stawki utrzymują się w przedziale 5,50-6,00 zł za sztukę. Wiele jednak zależy od oferowanego kalibru. Nieco większe główki, które przyciągają uwagę konsumentów, zapewnią producentom wyższe ceny. Niemniej, tyczy się to głównie sprzedaży detalicznej.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl