yara ogólna nawożenie warzywa

Deszczownie VIP baner

voliam kapusta basf ochrona eko

sdf ciągnik rolniczy

  • ashanti agrosimex

rizocore zaprawianie bleba biocont
AktualnościZmiany w handlu na rynkach hurtowych. Odbiorców jest mniej, a popyt jest...

Zmiany w handlu na rynkach hurtowych. Odbiorców jest mniej, a popyt jest nieregularny…

Na rynkach hurtowych są zauważalne zmiany w handlu. Nasi odbiorcy oraz sami konsumenci często decydują się na wyjazdy z miast. Popyt jest nieregularny i tylko w niektórych dniach producenci są w stanie sprzedać większą ilość towaru.

Okres wakacyjny co roku jest dość mocno odczuwalny dla producentów warzyw pod względem zainteresowania ich produktami. Konsumenci często decydują się bowiem na wyjazdy z miast, niejednokrotnie kierując się w turystyczne regiony zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. To samo tyczy się odbiorców hurtowych.

Migracja społeczeństwa, tak jak wspominaliśmy, znajduje przełożenie na handel warzywami. Oczywiście nie mówimy tutaj o całkowitym braku zainteresowania. Niemniej… Zejście jest nieregularne. Co to oznacza? Odbiorcy, którzy uprzednio pojawiali się nawet dwa razy w ciągu dnia, obecnie pojawiają się raz na kilka dni. Wówczas dokonują większych zakupów.

Niestety, taki stan rzeczy to problem dla producentów, gdyż nie mają oni pewności, że danego dnia uda się im sprzedać cały towar. Krótko ujmując, czas spędzony na rynku w znaczącym stopniu się wydłuża. Oczywiście można zejść z ceny i sprzedać towar momentalnie, jednak nie jest to dobrym podejściem, gdyż takie działania szkodzą wszystkim.

Warto również zaznaczyć, że w obecnej sytuacji niektórzy producenci są szczególnie narażeni. Mowa tutaj o rolnikach, którzy oferują delikatne warzywa, które nie mogą być długo przechowywane, a ich sprzedaż powinna odbywać się płynnie. Takimi produktami są rzodkiewka, sałata, bób czy chociażby pomidory. Przetrzymanie owych produktów często jest niezwykle trudne.

Prenumerata Warzywa 2024 - baner

Corteva - Zorvec - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia
tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl