Zwrot na rynku brokułów. Ceny kierują się w dół [09.11.2023]

Uprawa brokułu

Sezon dobiega wprawdzie ku końcowi, jednak ilość brokułów na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach wzrosła. Jaki wpływ miało to na ceny?

Nadszedł listopad, natomiast sezon na krajowe brokuły powoli zbliża się ku końcowi. Warto jednak zwrócić uwagę, że na rynku hurtowym w Broniszach nie wiąże się to póki co ze spadkiem podaży i wzrostem cen warzywa. Sytuacja przedstawia się zupełnie odwrotnie.

Ilość brokułów na rynku już wcześniej oscylowała na wysokim poziomie. W dniu dzisiejszym owa podaż doprowadziła do spadku cen. Jak kształtują się stawki na Broniszach? W godzinach porannych ceny dla rolników rozpoczynały się od 3,00 zł za sztukę.

Warto zauważyć, że sytuacja przedstawia się jeszcze inaczej u hurtowników. W tym wypadku produkt foliowany i pakowany w 10 sztukowe kartony kosztuje około 3,75-4,00 zł za sztukę. Hurtownicy starają się bowiem odzyskać poniesione przy zakupie koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Wpisz swoje imię
Wpisz treść komentarza

Polityka Prywatności