yara ogólna nawożenie warzywa

rol-spec cebula fokker ozima łuski

  • pantoea agrosimex intermag
  • sketch agrosimex ochrona

  • prevAm Biocont reklama
  • naturalis biocont ochrona warzywa biologiczna
AktualnościNajnowsze technologie ogrodnicze z polskim udziałem

Najnowsze technologie ogrodnicze z polskim udziałem

Największe współczesne problemy czyli susza i pandemia pokazują, że bezpieczeństwo żywnościowe, nawet w Europie to nie jest pewnik. W związku z tym produkcja żywności musi cały czas ewoluować, aby dotrzymać kroku tym bezprecedensowym zmianom. Udział w tych zmianach ma polsko–irlandzki startup Farmony tworzący rozbudowaną automatykę do kontroli i monitorowania upraw, który rozpoczął właśnie współpracę z amerykańską firmą Sananbio , będącą czołowym producentem sprzętu do hydroponicznych upraw pionowych w kontrolowanym środowisku. Europejska ekspansja Sananbio będzie prowadzona z Polski. 
 
Sananbio jest specjalistą w dziedzinie oświetlenia ogrodniczego LED, oraz technologii hydroponicznych upraw pionowych. Celem Farmony jest zbudowanie sieci wertykalnych farm na terenie całej Europy.
Farmony zostało założone w 2018 roku w Dublinie i ma oddział technologiczny w Skoczowie, gdzie trwają  prace nad rozbudowaną automatyką do kontroli i monitorowania upraw. Farmony włączy technologię Sananbio do swoich rozwiązań w zakresie upraw pionowych w kontrolowanym środowisku.
W Farmony widzimy idealnego partnera do rozszerzenia naszej technologii na rynki europejskie, który wnosi znaczącą wartość do naszej oferty produktów poprzez wyjątkowe podejście do automatyki przemysłowej, informatyki, analityki i koncentrację na projektach IoT” – mówi Michael Yates, wiceprezes ds. sprzedaży, Sananbio.

 

 


 

Farmony zostało założone w listopadzie 2018 roku w Irlandii. Polski zespół techniczny Farmony, w skład którego wchodzą elektronicy, programiści i analitycy istnieje od czerwca 2019 Dyrektorem technicznym od samego początku istnienia projektu jest Łukasz Siudut odpowiedzialny za dostarczenie pierwszych prototypowych urządzeń do zarządzania farmami. Partnerami z Dublina są Dan O’Brien (CEO), John Paul Prior (Strategia i rozwój sprzedaży) i Rodrigo Adrade (dyrektor operacyjny). 

Celem biznesowym Farmony jest dostarczenie platformy, która jest połączeniem hardware’u i software’u i ma służyć do wspierania wzajemnych połączeń i związanej z tym automatyzacji upraw. Duży nacisk położony jest na elementy uczenia maszynowego w kontrolowanych gospodarstwach rolnych (Controlled Environment Farms – CEF).

Projekt w głównej mierze opiera się na sprzęcie do automatyzacji. Obecnie Farmony dostarcza 2 komponenty elektroniczne, które kontrolują całą pracę farmy jak i pojedynczego modułu. W czasie rzeczywistym można monitorować i kontrolować takie aspekty upraw jak: temperatura, wilgotność, poziom CO2, ilość dostępnej wody, jej Ph i EC. Każdy użytkownik (lokalny producent) ma dostęp do własnego pulpitu nawigacyjnego farmy. Ten pulpit nawigacyjny jest zasadniczo jego głównym źródłem informacji na temat upraw i sytuacji na farmie. Informuje użytkownika o produktywności, oraz informuje gdy któryś element systemu nie działa zgodnie z założeniami co może wpłynąć na uszkodzenie plonów.

Rozwiązanie Farmony jest dedykowane dla małych i lokalnych producentów świeżej żywności, kampusów korporacyjnych, hoteli, a także firm, które do tej pory zajmowały się importem żywności. Farmony ma prototypową farmę umiejscowioną w Irlandii. Farma produkuje i dostarcza produkty na lokalny rynek. Na chwilę obecną podpisane są 4 listy intencyjne na budowę takich farm w Irlandii, oraz jednej w Polsce. Obecnie dwie farmy w USA testują rozwiązanie do automatyzacji.

na podstawie informacji Farmony

Corteva - Zorvec - baner

suvisio corteva kapusta ochrona

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Najpopularniejsze artykuły

Polecamy

INNE ARTYKUŁY AUTORA

ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

tunele przymrozki folia

NEWSLETTER

Warzywniczy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu WARZYWA.pl